Сергій Сухомлин: згортання децентралізації відбувається через те, що рейтинг «слуг» падає

Влада взяла курс на згортання децентралізації через падіння її рейтингів. Люди більше довіряють місцевій владі і центральна влада не хоче дозволяти, аби у місцевого самоврядування були реальні повноваження.

Про це розповів в інтерв’ю для Obozrevatel міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин.

«Новий президент, нова Верховна Рада, нова  правляча політична сила уже за рік почали втрачати  свої рейтинги. А рейтинги місцевого самоврядування ростуть. Люди більше довіряють тим, з ким вони можуть поспілкуватися, і тим, хто щось робить на місцях. Саме це змушує владу згортати децентралізацію, якщо казати чесно», – говорить Сергій Сухомлин.

За його словами, крок за кроком громадам урізають фінансові можливості.

«Якщо взяти бюджет розвитку міста Житомира за 15-й рік і взяти 20-й рік, він зараз реально менший удвічі», – каже Сергій Сухомлин.

Він підкреслив, що в умовах пандемії держава просто залишила міста напризволяще і  протиепідемічні заходи на 99% фінансуються місцевим самоврядуванням.

«Всі ШВЛи, які є в місті, або подарували спонсори, або було закуплено за міські гроші. Є офіційна статистика, що жодного ШВЛу з фонду COVID-19 закуплено не було», – говорить міський голова Житомира.

Він зауважив, поки ситуація з коронавірусом в Україні погіршується, гроші на боротьбу з пандемією витрачаються на будівництво доріг.

«Якби держава справді допомогла містам у боротьбі з коронавірусом, то залишилися б гроші – жодних проблем немає, спрямовуйте на дороги та на інше, це також потрібно країні. Але ж цього немає», – наголосив Сергій Сухомлин.

За його словами, нездатність центральної влади ефективно співпрацювати з місцевим самоврядуванням стало однією з причин створення партії «Пропозиція».

«Влада не розуміє, що таке місцеве самоврядування, і постійно намагається  змінити вектор і згорнути реформу децентралізації. «Пропозиція»  – виникла  як відповідь. Це партія, яка формувалась  на рівні мерів, голів ОТГ і місцевого самоврядування. Ще такого в Україні не було, щоб мери, лідери місцевого самоврядування об’єдналися в одну партію. Не з Києва хтось їм сказав, в яку партію іти, а вони об’єдналися. Це можливо початок справді нового політичного процесу і нової політичної культури в Україні, коли партія створюється не групами олігархів чи під якусь конкретну ідеологію, а заради спільних цілей», – каже Сергій Сухомлин.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia