Сергій Сухомлин: Замість недієвого карантину вихідного дня Кабмін мав би думати про забезпечення лікарень медикаментами

При такій кількості захворювань, як зараз, карантин вихідного дня не покращить ситуацію. Кабмін мав би звернути увагу на інше – за кілька тижнів у країні може не бути кисню, а ліки, які потрібні тяжкохворим, на чорному ринку продають по 50 тисяч гривень.

Про це розповів в ефірі Громадського радіо міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція»  Сергій Сухомлин.

«Вчора ми зробили тестування у Житомирській міській раді. З 40 ІФА-тестів на антитіла, 16 тестів виявилися позитивними. Тобто люди вже перехворіли. При такій кількості захворювань ми розуміємо, що ніякий карантин вихідного дня не покращить ситуацію», – каже Сергій Сухомлин.

За його словами, Кабмін мав би зосередитись на забезпеченні лікарень необхідними медикаментами та киснем.

«Я думаю, що за кілька тижнів, у країні просто не буде кисню. І ця ситуація складна для України і для лікарень, які борються з ковідом», – говорить Сергій Сухомлин.

Він розповів, що необхідних ліків, на які міська влада готова виділити кошти, немає у вільному продажі, а на чорному ринку спекулянти продають їх за захмарними цінами.

«Ми виділяємо кошти з міського бюджету. Наші лікарні готові їх купувати, але їх немає у вільному продажі. У той же час у спекулянтів ці ліки, наприклад Актемра, коштують до 50 тис. гривень за одну ампулу. При тому що хворому потрібні три такі ампули. Держава ж може їх купувати по 11 тисяч за одну ампулу», — зазначив Сухомлин.

Ще одна проблема, яку провалила держава – це вакцинація від сезонного грипу.

«Три місяці тому з міського бюджету виділили гроші на вакцинацію медиків від сезонного грипу, але станом на сьогодні Житомиру виділили лише 50 доз», — каже Сухомлин.

Також він висловив думку, що, якщо держава оголошує локдаун, то має запропонувати підприємцям компенсацію.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia