Сергій Сухомлин: За кошти фонду боротьби з коронавірусом не куплено жодного апарату ШВЛ

99% коштів на протиепідемічні заходи надавалися з місцевих бюджетів. Держава з Фонду боротьби з коронавірусом не придбала жодного апарату ШВЛ, і не надала жодної копійки для підготовки шкіл до навчального року, гроші пішли на піар будівництва доріг.

Про це в ефірі «Ехо України» на телеканалі «Прямий» розповів міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин.

«Місто Житомир на ковід витратило 100 млн гривень. Це пільги для бізнесу, які ми надали, закупівля ШВЛ-апаратів, обладнання, медикаменти, підтримка трамвайно-тролейбусного підприємства, бо у них у такому режимі роботи мільйонні збитки. Держава знаєте скільки нам  надала? Медикаментами і захисними масками всього  1,3 млн гривень», – каже Сергій Сухомлин.

Він підкреслив, що така ситуація не тільки в Житомирі, а й по всій країні.

«Коли Верховна Рада проголосувала, щоб  32 млрд грн з фонду боротьби з коронавірусом  зняти на будівництво доріг – це був сигнал, що у нас все нормально, що у нас не буде другої хвилі, що вірусу уже немає. А у нас лише під час запуску дитячих садочків на дезінфікуючі засоби пішло 5,5 млн грн. При підготовці шкіл до 1 вересня іще додатково пішло 7,5 млн грн. І від держави знову ж ні копійки!», – говорить міський голова Житомира.

За його словами, коли зараз МОН приймає рішення про підвищення зарплати вихователям до 11 тисяч гривень, вони забувають сказати, що це платиться з місцевих бюджетів.

«Класне рішення, але фінансується ця зарплата з місцевих бюджетів! Люди ж навіть цього не розуміють. Житомир кошти знайде, ми і в цьому, і минулому році доплачували вихователям, бо розуміємо, що якщо вони підуть, ми не знайдемо людей у дитячі садочки. Але маленьке село чи ОТГ – їм де такі гроші взяти?», – говорить Сергій Сухомлин.

Сергій Сухомлин підкреслив, що центральна влада тільки й те робить, що перекладає на місцеве самоврядування додаткове фінансове навантаження, тоді як ресурси для наповнення бюджетів надати «забуває».

«Наприклад, у проєкті бюджету на наступний рік уже забирають у місцевого самоврядування акциз на пальне. Для  Житомира 47 млн грн на рік і 10% бюджету розвитку. Ми ще якось без цього витягнемо, а в маленькому ОТГ це практично  всі гроші. І за що тоді платити підвищені зарплати вихователям чи фінансувати боротьбу з коронавірусом?», – каже міський голова Житомира.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia