Сергій Сухомлин: У Житомирі тепловтрати становлять лише 6,9%, тоді як у середньому по Україні — 15%

За останні 5 років у Житомирі утеплено 25 дитячих садочків та шкіл. Решта соціальних об’єктів будуть утеплені найближчими роками в рамках співпраці з банком KfW. Також було модернізовано всі газові котельні. За результатами моніторингу, уже за перший рік після старту реконструкції системи теплопостачання міський бюджет зекономив майже 6% плати за енергоносії.

Про це повідомив міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин в інтерв’ю для «Житомир Info».

Мер розповів, що триває модернізація системи теплопостачання, а це, своєю чергою, дасть змогу суттєво зменшити тарифи на опалення для містян.

«Є речі, за які відповідає міська влада і вона може на це впливати, а є речі, за які міська рада не відповідає, наприклад ціна на газ. Якщо торік його вартість знизилася, то суму у платіжці наприкінці сезону ми зменшили приблизно на 50%. Якщо ціна на газ зростає — тариф збільшується. Але якщо брати те, на що впливає міська рада, наприклад, утрати в мережах теплокомуненерго — вони нормативно встановлені зараз в Україні на рівні 12%, тобто їх можна закладати людям в тариф. У нас зараз утрати становлять 6,9%, а в середньому по Україні — 15%», — каже міський голова Житомира.

Сергій Сухомлин зауважив, що наразі триває будівництво двох ТЕЦ, завдяки яким можна буде позбавитися залежності під час встановлення тарифу від газу.

«Вони дадуть суттєве зниження тарифу в разі переходу на альтернативне паливо. Але ці програми вимагають багато часу: п’ять років тому ми лише почали шукати гроші, потім були перемовини і СEKO не виділяв кошти на будівництво ТЕЦ, бо грантові кошти дають на збереження тепла. Десь вісім місяців ми міняли структуру цієї допомоги, щоб їх умовити спрямувати кошти на ТЕЦ, бо це дійсно зменшить суму в платіжці й дасть можливість теплокомуненерго заробляти. Після цього — тендер на проєкт, відбір консультантів. Ці процедури з міжнародними коштами розтягуються на декілька років», — говорить Сергій Сухомлин.

Міський голова розповів, що ще один пункт, який дає змогу мешканцям економити і над яким працювала міська рада — це встановлення теплових лічильників.

«Коли я прийшов на посаду мера в Житомирі, лічильники були встановлені в 14–17% багатоповерхових будинків, на даний момент це вже 76%. І ми не встановлюємо стовідсотково з тієї причини, що є будинки, в яких 50–70% квартир мають індивідуальне опалення. Якщо ми там встановимо лічильник, то решті людей треба буде платити набагато більше, ніж розрахункова плата за квадратний метр», — каже мер Житомира.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia