Сергій Сухомлин: Президент, як гарант Конституції, має втрутитись у ситуацію з Цебрієм

«Клонів» намагаються зареєструвати  в багатьох містах. Але, одна справа, коли це просто брудні технології, які відтягують голоси, і зовсім інша, коли багатотисячне місто позбавляють права обирати. Президент має втрутитись у ситуацію в Умані.

Про це заявив в ефірі телеканалу «ЗІК» міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин.

Він розповів, що в його рідному місті дивом обійшлося без клонів.

«У Житомирі в бюлетенях, на щастя, буде лише один Сухомлин. Хоча спроба зареєструвати «клона» була,  але вони не змогли зареєструватись», – відмітив Сергій Сухомлин.

За його словами, підсунути «двійників» намагались й іншому співзасновнику «Пропозиції» – меру Дніпра Борису Філатову.

«Ця проблема є по всій країні. В Дніпрі Борису Філатову хотіли зареєструвати двох клонів, просто через міграційну службу намагались змінити прізвище, і тут подяка МВС, які завадили цьому процесу», – говорить Сергій Сухомлин.

Він підкреслив, що ситуація, яка склалася в Умані – це порушення конституційних прав людей.

«У Житомирі в нас 13 кандидатів у мери, це рекорд, але я вважаю, що це нормально: люди мають право обирати. А от те, що відбулось в Умані, нонсенс. Ми навіть проводили мітинг під стінами ЦВК у підтримку Олександра Цебрія. Йому зареєстрували двох клонів, а самому не дали права балотуватися, і мешканці Умані стануть перед вибором: або голосувати за «клона», або обирати іншого кандидата, вони не можуть обрати ту людину, яка 5 років працювала. Це набагато важливіше», – каже міський голова Житомира.

За його словами, Президент мусить втрутитись у ситуацію.

«Право обирати і бути обраним передбачене Конституцією, і тут повинен втрутитися Президент, бо це є і його відповідальність, щоб місцеві вибори пройшли чесно», – каже Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 28 вересня під ЦВК та Офісом Президента відбулись акції протесту «Право на вибір» через зловживання членами виборчих дільниць. Одного з лідерів «Пропозиції» – мера Умані Олександра Цебрія ТВК зняла з виборів з порушенням усіх норм законодавства. При цьому комісія зареєструвала одразу двох «клонів» міського голови.

Протестувальники звернулись до ЦВК та Президента з вимогами не допустити фальсифікації результатів виборів.

У мітингу взяли участь мери обласних центрів – Житомира, Миколаєва, Чернівців, Кропивницького та кандидати в депутати і на міських голів з усіх регіонів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia