Сергій Сухомлин: «Ми боремось не за владу, а за зміну принципів управління країною»

Більшість політичних партій в Україні працюють як франшиза. Напередодні місцевих виборів вони роздають областям пакети документів і таким чином роблять собі рейтинги. «Пропозиція» ж — це  об’єднання представників місцевого самоврядування, перша партія, що будується «знизу». Ми боремося не за владу, а за зміну правил, принципів публічного управління в Україні.

Про це розповів в інтерв’ю Оbozrevatel міський голова Житомира Сергій Сухомлин з партії «Пропозиція» .

«Усі наявні партії будують свою політику на протистоянні. Хтось чіпляється зубами в мову, хтось намагається дружити з Росією, хтось — із Заходом, але тих, хто реально переймався б життям громад, немає. У своїй роботі я щодня стикаюся з реальними проблемами людей, бюрократичною тяганиною і законодавчими ляпами, які заважають їх вирішувати», — каже Сергій Сухомлин.

За його словами, розмови про об’єднання місцевого самоврядування в окрему політсилу почалися ще рік тому.

«На зустрічах мерів ми це обговорювали. Але ви маєте розуміти, що кожен міський голова — це сильна особистість. І, щоб об’єднати багато зірок у сузір’я, треба, щоб кожна з них світила яскраво. Для знаходження точок порозуміння був необхідний час», —зазначає Сергій Сухомлин з партії «Пропозиція».

Він підкреслив, що лідери місцевого самоврядування прагнуть «самі формувати порядок денний».

«Щоб, урешті-решт, центр припинив нас сприймати як нижню ланку своєї вертикалі, і наші відносини вийшли на рівень повноцінних партнерів», —говорить міський голова.

Політик каже, що партія за те, аби держава будувалася не «згори донизу», як зараз, а «знизу вгору» за принципом субсидіарності.

«Це означає, що центральна влада доповнює місцеве самоврядування, опікуючись питаннями національної важливості. Наприклад, вона зобов’язана гарантувати через субвенції місцевому самоврядуванню фундаментальні соціальні права громадян (гідний рівень життя, освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення та ін.). Але рішення щодо конкретних питань мають ухвалювати або безпосередньо самі люди, яких вони стосуються, або місцеве самоврядування якомога ближче до цих людей, керуючись здоровим глуздом», — каже міський голова Житомира.

Він зауважив, що партія вже визначила для себе «червоні лінії».

«У нас є свої «червоні лінії». Щодо запитання «Росія — друг чи ворог?» ми кажемо: ворог однозначно. Ми точно проти федералізації України. Вона повинна бути сильною унітарною державою. Але що стосується місцевого самоврядування, то готові працювати і з різними політичними силами, якщо вони займатимуть конструктивну позицію стосовно питань, які важливі для наших громад», — наголошує політик.

Сергій Сухомлин з партії «Пропозиція» розповів, що єдиного лідера у новій політсилі не буде.

«Ми одразу домовились, що не будемо робити когось одноосібним лідером політсили. Ми всі рівноправні партнери. Насправді нам немає чого ділити. Це в класичних для України партіях усі б’ються за номер один, щоб отримати владу. У нас зовсім інша філософія. Кожен із нас номер один у себе в місті. Для нас партія — це інструмент досягнення спільних цілей», — підкреслює політик.

Міський голова не приховує, що партія ставить амбіційні цілі і місцеві вибори – лише перший етап.

«З них розпочнеться новий виборчий цикл. Із завершенням реформи децентралізації та створення громад місцеві вибори стали політично важливими. До того ж це старт для майбутнього ривка. Ми перевіряємо команди, працюємо “знизу”, щоб далі реалізуватися як всеукраїнська партія. І ставити перед собою більш амбіційну мету — парламент України», – каже Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 19 червня відбулась презентація об’єднання лідерів місцевого самоврядування в політичній силі «Пропозиція». У партію одразу увійшли 6 міських голів: Дніпра – Борис Філатов, Миколаєва – Олександр Сєнкевич, Чернівців – Олексій Каспрук, Кропивницького – Андрій Райкович, Житомира – Сергій Сухомлин та Каховки на Херсонщині – Андрій Дяченко. Пізніше до політсили долучилося майже 20 міських голів.

3 липня відбувся «З’їзд» політичної партії, на якому обрали новий склад Політради та представили концепцію розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia