Руслан Годований: Партія «Пропозиція» підтримує підприємців під Верховною Радою

Підприємці під парламентом вимагають виконати їхні вимоги у повному обсязі. Зокрема йдеться про прийняття законопроєктів №3851-1 і № 3853-2. Жодного іншого компромісу люди приймати не збираються. Партія «Пропозиція» підтримує підприємців, які вийшли захистити свої права. Про це розповів депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.


«Законопроєкт, який прийняли минулого разу, абсолютно не влаштовує підприємців, бо встановлення касових апаратів відтермінували всього на рік і то не для всіх. Ми вважаємо, що відтягування страти все одно не відміняє страти», – говорить Руслан Годований.

Він розповів, що усі ініціативи, які приймають чи пропонують представники монобільшості – це смерть для дрібних підприємців.


«Давайте я поясню на пальцях. Стоїть, приміром, чоловік на ринку, торгує помідорами, огірками. Йому треба все запрограмувати, вести касовий облік, вести накладні, приходні, кодувати товар, якщо ціна змінилася, перекодовувати касовий апарат. Скажіть, будь ласка, якщо у людини одна торгівельна точка, вона може це робити без бухгалтера? Ні», – говорить депутат.


За його словами, найняти бухгалтера більшість дрібних підприємців собі дозволити не зможуть.


«Зазвичай за послуги бухгалтера треба заплати від 10 до 30 тисяч грн, залежно від місця проживання. А це і є середній прибуток чистими підприємця. Бізнес стає нерентабельним і треба піднімати ціни, але тоді ми станемо неконкурентними з супермаркетами, де буде дешевше», – говорить Руслан Годований.


На його думку, касові апарати у смартфоні – абсолютно не реалістична ініціатива.


«Уявіть, що чоловік на ринку продає 5 помідорок, 10 огірочків і 3 редиски. Йому, щоб це провести треба мати штрих-код, інтернет і програмне забезпечення – на ринку це можна встановити, особливо на відкритому повітрі? Ви ж не захочети купувати в людини, яка буде півгодини вибивати вам чек на смартфоні. А система з комп’ютерним забезпеченням коштує 30 тисяч грн», – каже депутат


Він наголосив, що тези, якими керуються парламентарі про боротьбу з контрабандою, взагалі не витримують критики.


«Вони говорять, що треба встановити касові апарати, щоб не було контрабанди, щоб не було незаконних дій через ФОПи у великих компаніях. А у нас питання – це що ми завозимо контрабанду? Ми підприємці платимо усі податки, утримуємо за них прикордонників і митницю, утримуємо фіскальну службу – це їх робота контролювати, щоб контрабанда не потрапляла в країну. Нас звинувачують у тому, що ми не робили», – говорить Руслан Годований.


За його словами, не пішовши на зустріч бізнесу держава більше втратить, ніж отримає.


«За підрахунками, ці касові апарати принесуть максимум 2,5 млрд грн в бюджет додаткового доходу, але при цьому будуть знищені сотні тисяч, а то і мільйони робочих місць. У кінцевому варіанті держава втратить. В умовах пандемії треба навпаки спрощувати податкову систему, а не вести наступ на бізнес», – наголосив він.


Руслан Годований наголосив, що президент у своїй передвиборчій програмі обіцяв не погіршувати умов для ведення бізнесу.


«Ми самі підприємці створили мільйони робочих місць, не просячи від держави нічого. Єдина наша вимога зараз – дати нам працювати за тими правилами, на які ми погодились, коли започатковували бізнес. Нагадаю, у передвиборчій програмі президента пункт 8 говорить про те, що він зобов’язується не погіршувати умови діяльності бізнесу. Ми вимагаємо просто виконати його обіцянку.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia