Розвитку громадського транспорту заважають підприємці, які звикли працювати за «сірий кеш» – співзасновник «Пропозиції» А.Дяченко

Андрій Дяченко, голова фракції ПП “Пропозиція” у Каховській міськраді, співзасновник партії

Міський голова Каховки (2015-2020 рр), а нині лідер фракції ПП «Пропозиція» у міськраді Андрій Дяченко під час засідання ПРОпозиціонери Клубу розповів про практичні проблеми впровадження ефективного громадського транспорту в Україні.

Ринок пасажирських перевезень буде розвиватися еволюційним шляхом – від великих обласних центрів до регіонів, вважає депутат-пропозиціонер. Пришвидшити цей процес можна за умови радикальної боротьби з несумлінними підприємцями, які подекуди фактично монополізували цю галузь, сказав депутат-пропозиціонер.

«Найболючіша проблема в цій галузі – це обіг «сірого кешу» (готівки – ред.), за рахунок якого можуть фінансуватися лоббі-групи, які сидять в місцевих радах і не дають розвиватися електротранспорту. Після розпаду СРСР транспортне підприємство Каховки, де проживає близько 36 тисяч мешканців, стало акціонерним товариством. До 2020 року в міста не було фінансової можливості створити комунальний транспорт. Але вже торік до нас приходило багато міжнародних фінансових донорів, які пропонували доступні кредити під 3% річних в гривні на розвиток екологічного транспорту. Але перемогти підприємців, які фактично захопили ринок, нам не вдалося – готівкові потоки і групи впливу у владі не були зацікавлені у цьому», – розповів один із засновників партії «Пропозиція».

Водночас Андрій Дяченко зауважив, що є міста, де вдалося переламати ситуацію. Приміром, в сусідньому Херсоні торік ЄБРР надав кредит на оновлення комунального автопарку і закупку нових тролейбусів. Тож процес витіснення «маршруточників» і створення комфортної еко-системи життя, за яку виступає партія «Пропозиція», триває, резюмував лідер каховських пропозиціонерів.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia