Роль місцевого самоврядування в адмініструванні податків необхідно збільшувати – пропозиціонерка з Миколаєва Ганна Ременнікова

Ганна Ременнікова, голова фракції ПП “Пропозиція” у Миколаївській міській раді

Голова фракції ПП «Пропозиція» в Миколаївській міській раді Ганна Ременнікова озвучила пропозиції щодо реформування податкової системи для пожвавлення української економіки. Тему «Податкові пільги проти податкових свобод» нещодавно обговорювали члени ПРОпозиціонери Клубу.

Роль місцевого самоврядування в адмініструванні та збиранні податків однозначно необхідно збільшувати і лише тоді адміністративну реформу, децентралізацію можна буде вважати успішною та завершеною. Місцеві громади повинні повною мірою користуватись економічними можливостями своїх територій, вважає пропозиціонерка:

«Миколаїв і область мають колосальний транзитний потенціал – велику кількість портових потужностей, вантажообіг яких щороку зростає. Але портовий збір до місцевого бюджету не потрапляє. Як і дорожні збори та митні платежі. В результаті, обласний центр і область мають величезні проблеми з дорогами, які просто немає за що ремонтувати. Мова про переспрямування портових зборів до місцевого бюджету йде вже давно, але  безрезультатно. Стосовно призначення невеликих локальних  податків, то ця тема цікава і може стосуватись, як оподаткування галузей, що точково представлені в даному регіоні, так і розширення специфікації існуючих зборів, як мінімум – транспортного, котрий нині передбачає лише плату за паркувальні місця, хоча суть його набагато ширша. Втім призначення місцевих податків жорстко регламентується Податковим кодексом України, тож останнє слово знову буде за центром».

Голова фракції «Пропозиція» в Миколаївській міськраді також нагадала про програмну тезу партії “Пропозиція” – селективні податки. Йдеться про те, щоб дати можливість жителям громади обирати, на що саме підуть їхні кошти. І звернула увагу на давню аксіому – виводити з тіні українську економіку.

«Але навряд чи, цю проблему допоможе вирішити одна лише задекларована урядом податкова амністія. А ось ефективна податкова реформа цілком здатна. Як варіант – спрощена система оподаткування для усіх суб’єктів ринку, незалежно від їхнього валового прибутку. Єдиний десятивідсотковий податок, що полегшить життя підприємствам і підприємцям, позитивно вплине на ціноутворення та, як би це парадоксально не звучало, збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів. А спроби покрити дефіцит бюджету шляхом збільшення кількості податків та, власне, податкового навантаження, зажене економіку ще глибше у тінь. І ніяка податкова амністія не допоможе», – зазначила Ганна Ременнікова.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia