Ремонт дороги може залишити Старі Петрівці без води – громада села звернулася до Президента

П’ять тисяч жителів села Старі Петрівці, що на Київщині, можуть залишитись без води внаслідок дорожньо-будівельних робіт. Громада села неодноразово зверталася до чиновників та установ різного рівня, але це не дало результату. Тож старопетрівці закликали втрутитися у ситуацію Президента України.

Депутати Старопетрівської сільської ради одностайно підтримали рішення сільського голови Ростислава Єреми звернутися до Президента України з приводу критичного стану водогону та загрози його знищення через асфальтні роботи, що ведуться поруч.

«Нинішнє асфальтування центральної вулиці села Старі Петрівці позбавлене будь-якого здорового глузду. Але чиновники, щоб догодити Вам і вчасно завершити дорогу державного значення, готові піти на те, щоб фактично залишити все село без води. Однак будь-який спеціаліст підтвердить, що раціонально та правильно спочатку відремонтувати водогін, а вже потім будувати по ньому дорогу», – йдеться у зверненні голови Старопетрівської сільської ради Ростислава Єреми.

Центральний водогін села Старі Петрівці був прокладений іще у 1950-х роках. Його ремонт розпочали 2018 року, коли з обласного бюджету виділили 10 мільйонів гривень на перший етап робіт. За ці кошти виконано значний обсяг відновлювальних робіт і прокладено 7,8 км нових труб. Проте на другий транш у розмірі 12,7 мільйона гривень, необхідний для завершення ремонту, громада села чекає вже два роки.

«Попри численні обіцянки обласних чиновників надати необхідні кошти, їх досі не виділили. Для невеликого села, річний бюджет якого становить 17 мільйонів гривень, це величезна сума. Тож сільська рада не має можливості витратити 75% річного бюджету на завершення цих робіт. Тому наразі роботи з відновлення водогону зупинені», – зазначено у зверненні.


Водночас відрізок дороги, під яким пролягає водогін, є частиною траси державного значення Київ – Овруч, яку зараз ремонтує ДП «Київський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» разом із підрядниками. Плановий термін закінчення цих робіт – 30 жовтня 2020 року, і дорожники вже розпочали роботи біля села.

«Будь-якої миті може статися найгірше: під час розширення дорожнього полотна важка техніка остаточно зруйнує старий водогін і відбудеться не просто прорив, який можна швидко відремонтувати власними силами, а остаточне знищення водогону. Відтак громада села взагалі залишиться без води. І тоді доведеться зривати нове дорожнє покриття і робити майже 200 отворів для проведення ремонтних робіт, прокладання комунікацій і відновлення водопостачання», – кажуть жителі Старих Петрівців.

Зараз громада села опинилася перед нелегким вибором: або власними силами спробувати зупинити роботи дорожників, або залишитися без води і руйнувати нову дорогу.

«Просимо Вас втрутитися у ситуацію, продемонструвати свою громадянську і державну позицію та допомогти з виділенням коштів на завершення ремонту водогону в селі Старі Петрівці. Інакше це може обернутися для нас великою катастрофою», – сказано у зверненні.

Нагадаємо, в Україні зараз триває масштабна піар-кампанія програми Президента «Велике будівництва». В рамках цього національного проекту має бути збудовано 500 кілометрів доріг, 100 шкіл, 100 дитсадків, 25 центрів екстреної медичної допомоги, 100 спорткомплексів по всій країні до кінця 2020 року.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia