Реформа пенітенціарної системи має будуватись на гуманізмі і економічній доцільності – пропозиціонерка з Дніпра Ю.Дмитрова

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція”

У соцмережі Clubhouse відбулось чергове засідання ПРОпозиціонери Клуб на тему “Скільки нам коштує утримання в’язнів? І як реформувати пенітенціарну службу?”.

Позбавлення волі для осіб, які вчинили неважкі злочини, – вже серйозне покарання. Тож перебування у в’язниці для них має бути комфортним з повним дотриманням прав людини, як це відбувається у Європі. Своїм баченням вирішення проблеми під час дискусії поділилася заступник директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція” Юлія Дмитрова:

«Якщо йдеться про злочини, не пов’язані з посяганням на життя на здоров’я людини – вбивство, згвалтування і так далі, і сам злочинець не є асоціальною особою, саме перебування за гратами для нього вже є покаранням. І щоб після виходу з в’язниці він не перетворився на криміналізованого озлобленого члена суспільства, необхідно створити нормальні умови проживання в колонії. Вважаю цілком нормальною ідеєю запровадження платних камер. Адже замість утримання такого в’язня за кошти платників податків, чому б державі не зекономити на цьому, а може, навіть, і заробити?»

Пропозиціонерка також запропонувала ретельно проаналізувати систему виправних закладів і докорінно змінити її.

«Моя пропозиція полягає в тому, щоб такі заклади виносити за межі міст, аби не турбувати місцевих мешканців. А великі напівпорожні будівлі, які часом займають левову частку території населеного пункту, виставити на продаж і задіяти якось інакше функціонально. Всі ці заходи допоможуть налагодити ефективну роботу пенітенціарної системи, мета діяльності якої одна – перевиховати, соціалізувати й повернути до нормального життя людину, яка потрапила за грати. І держава, яка відповідно до програмних засад «Пропозиції» має стати гарантом рівних прав людини, повинна створити умови для цієї реформи», – резюмувала Юлія Дмитрова.

Долучайтесь до наших дискусій, якщо маєте пропозиції:

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19:00 в Clubhouse: 

https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Та щосереди в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia