Приватно-державне партнерство в профтехосвіті значно підвищить її якість – пропозиціонерка із Синельникового Г.Карпенко

Ганна Карпенко, депутат Синельниківської міської ради, фракція “Пропозиція”

Для розвитку та модернізації професійно-технічної освіти важливим є налагодження державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами.

Однією з форм такого партнерства є здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання, і саме вона наразі потребує найбільшої уваги для вирішення проблеми недофінансування. Своїм баченням реформування галузі поділилась заступник директора з навчально-виробничої роботи Синельниківського професійного ліцею на Дніпропетровщині, депутат міськради від ПП «Пропозиція» Ганна Карпенко.

«Зараз заклади професійно-технічної освіти фінансуються з обласного бюджету, але цих коштів вистачає тільки на заробітну плату персоналу. А учні для покращення матеріально-технічної бази самі заробляють кошти на практичних заняттях, тим самим підтримуючи навчальний заклад. Тому співфінансування державою і муніципалітетом дуже допомогло б. Бо основна маса наших учнів – це соціально незахищені діти, для котрих можливість здобути практичну професію дорівнює можливості виживання.»

Пропозиціонерка додала, що частка працевлаштованих випускників закладів професійно-технічної освіти у 2020 році становить 83%. І висловила надію, що при впровадженні співфінансування із правом приватних інвестицій, як це передбачено програмою партії «Пропозиція», буде покращено матеріально-технічну базу, оновлено обладнання для якісного навчання учнів. А значить покращить якість освіти і підвищить шанси знайти високооплачувану роботу після випуску з навчального закладу.

«Фінансування та управління профтехами може відбуватись у кілька способів. Наприклад, для оновлення інфраструктури заклади профосвіти можуть подаватися на створення навчально-практичних центрів за кошти держбюджету, залучати ресурси місцевих бюджетів або бізнес-компаній. Крім того, поповнювати спецфонди вони можуть, надаючи платні послуги або навчаючи учнів за дуальною формою», – додала депутат Синельниківської міськради від «Пропозиції».

Нагадаємо, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина заявила, що парламент має ухвалити новий закон про професійну (професійно-технічну) освіту замість закону, який діє з 1998 року.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia