Приватна форма і державно-приватне партнерство стимулюють розвиток дошкільних закладів – пропозиціонерка з Житомира Галина Шиманська

Галина Шиманська, завідувачка дошкільного навчального закладу №39, депутатка Житомирської міськради, фракція ПП “Пропозиція”

Завідувачка дошкільного навчального закладу №39, депутатка Житомирської міської ради від «Пропозиції» Галина Шиманська взяла участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему «Дефіцит місць у дитсадках і швидкі способи боротьби з ним». І висловила свої пропозиції щодо вдосконалення існуючої системи дошкільних закладів і стимулювання їхнього розвитку.

Ситуація з забезпеченням місцями у дитсадках у Житомирі в останні роки покращується, розповіла пропозиціонерка. Якщо в 2019-му році було 146 дітей на 100 міст, то зараз це близько 120. Цього вдалося досягти через відкриття нових дитсадків та груп, а також їхнє розширення. Це також стало результатом копіткої роботи засновника – міська рада під керівництвом співзасновника партії «Пропозиція» Сергія Сухомлина, маючи статистику щодо народжуваності, розробила стратегію дій на 5 років, аби забезпечити всіх дітей місцями в закладах дошкільної освіти. Окрім того, левова частка міського бюджету йде саме на освіту.

«Законодавство передбачає створення також приватних та державно–приватних дошкільних закладів. І у батьків є право вибору: віддавати дитину в муніципальний заклад чи обрати заклад іншої форми. Таким чином створюється конкуренція на ринку надання освітніх послуг. І ми, керівники муніципальних садочків, не розхолоджуємося і тримаємо руку на пульсі – нам дуже важливо, куди батьки поведуть свою дитину. Водночас держава має стимулювати розвиток дошкільних закладів різних форм власності – повністю звільнити їх сплати ПДВ, запровадити податкові пільги на зарплати працівників нових дитсадків, встановити некомерційні тарифи на комунальні послуги», – висловила пропозицію Галина Шиманська.

Вона також звернула увагу на те, що в розрізі останнього в Житомирі діє програма енергозбереження. І вже більше як 30 закладів освіти утеплено завдяки грантам та коштам з міського бюджету. Тож дитсадки сплачують набагато менше за енергоносії. А міська рада стимулює відповідальних за таку економію відповідними доплатами.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia