«Пропозиція» відстояла право на вибір для Умані – Цебрія зареєстровано кандидатом на міського голову

30 вересня Уманська ТВК зареєструвала чинного міського голову Умані Олександра Цебрія кандидатом у мери на вибори 25 жовтня. Про це він повідомив у своєму відеозверненні.

«Останніми днями увага уманчан та й усієї України була прикута до міста Умані, до подій, які відбувалися в Уманській ТВК, до осередку беззаконня і дій, які чинились членами комісії. Нехтуючи нормами чинного законодавства, не звертаючи увагу на Конституцію, де чітко прописано, що кожен має право обирати і бути обраним, вони приймали рішення, керуючись «телефонним правом», – говорить міський голова Умані.

Він повідомив, що завдяки широкому розголосу ТВК довелось змінити своє рішення.

«Ми звернулися до ЦВК зі скаргою. Центральна виборча комісія скасувала рішення Уманської ТВК  і зобов’язала повторно розглянути мої документи. Півгодини тому ТВК таки проголосувала за те, щоб включити мене у перегони. Я хочу подякувати уманчанам, які мене підтримували, і партії «Пропозиція» – разом у нас є можливість відстояти свої права», – каже Олександр Цебрій.

Нагадаємо,  діючого мера Умані Олександра Цебрія ТВК зняла з виборів з порушенням усіх норм законодавства. Йому відмовили в реєстрації, мотивуючи тим, що в автобіографії міститься помилка, при цьому комісія не повідомила кандидата про неточність, як цього вимагає закон, і не надала змоги її виправити. Напередодні ТВК вночі, на вулиці, при світлі мобільних ліхтариків зареєструвала одразу двох «клонів» Олександра цебрія.

28 вересня під ЦВК та Офісом Президента відбулись акції протесту «Право на вибір» через зловживання членами виборчих комісій.

Підтримати Олександра Цебрія та інших кандидатів, яким незаконно відмовили в реєстрації, приїхали мери обласних центрів – Житомира, Миколаєва, Чернівців, Кропивницького та кандидати від партії «Пропозиція» з усіх регіонів України.

Протестувальники звернулись до ЦВК та Президента з вимогами не допустити фальсифікації результатів місцевих виборів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia