«Пропозиція» – політична сила, направлена на повну заміну уявлення українців про свою державу – депутат Дніпровської міськради Юрій Федько

Юрій Федько, депутат Дніпровської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

До Дня Соборності Україні учасники ПРОпозиціонери Клубу дискутували про те, чому українці досі не можуть сповна скористатися незалежністю України для побудови сильної, демократичної і економічно успішної держави. На думку депутата Дніпровської міської ради від “Пропозиції” Юрія Федька, проблема, насамперед, полягає в ментальному сприйнятті незалежності і наявності патерналістських поглядів.

Пропозиціонер переконаний, що 1919 і 1991 роки мають спільні риси – це невиправдані сподівання і викривлене сприйняття незалежності. Щодо першого чинника, то йдеться про певний романтизм. Що стосується другого, то як на початку та в кінці минулого століття, так і в сучасних умовах, українське суспільство до кінця не сформоване.

«Коли ми говоримо про складові державотворення в Україні, ми забуваємо про те, що у нас повинен бути народ. На жаль, переважна більшість українців – це населення. Народ – це ті люди, які розуміють, що для того, щоб щось змінювати в Україні, потрібно починати змінювати себе. І ми бачимо, що коли була Революція Гідності, коли люди вийшли на Майдан, і певний відсоток від загальної кількості українців змінив напрямок руху нашої держави, всі інші очікували, що цей актив і далі буде це робити. А вони ці дії або сприйматимуть або критикуватимуть. Це патерналізм – спочатку імперські, а потім радянські сподівання на те, що хтось повинен щось зробити. Чому ми не пішли шляхом Польщі чи інших демократичних держав в 1991-у році? Тому що дуже сильний був вплив соціалістичної комуністичної еліти нашої держави, яка хотіла отримувати голоси народу і йшла на поблажки та соціальні стандарти, які не відповідали економічними умовами держави. І ми за рахунок цього проїдали свої майбутнє. Якраз і останні результати виборів показують співвідношення між тими, хто щось хоче робити, і тими хто сподівається на щось без своєї участі. «Пропозиція» ж чітко демонструє, що ми є політичною силою, яка направлена на повну заміну уявлення українців про свою державу», – заявив Юрій Федько.

І поки пропозиціонери працюють на рівні місцевого самоврядування, якісно змінюючи громади, держава має зосередитись на просвітницькій роботі, враховуючи уроки історії. Адже нині про “Розстріляне відродження”, про загиблих захисників України в 1919-1921 рр, про наших дисидентів українці мало знають. І багато з них не розуміють, чому Україна боролася за незалежність. А ще слід формувати патріотизм в суспільстві.

«Один з співзасновників нашої політичної партії «Пропозиція», міський голова Дніпра  Борис Філатов нещодавно захистив докторську дисертацію, яка безпосередньо так і називається «Патріотизм як чинник політичної трансформації сучасної України». Він у своїй роботі якраз і досліджує, що це те, на чому слід зробити акцент. Ми бачимо, що коли в 2013-2015 роках у молоді і навіть старшого покоління був сплеск патріотизму, то на сьогоднішній день, на жаль, він згас. І ми не можемо перевести його в трансформування нашої держави», – констатував депутат.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia