Пропозиціонери відзначають своїх спортсменів та об’єднують зусилля для недопуску росіян на Олімпіаду-2024

Михайло Христософ, тренер; Ірина Бондар , чемпіонка Європи з вільної боротьби; Сергій Сухомлин, міський голова Житомира, спвзасновник партії “Пропозиція”

Міський голова Житомира, співзасновник партії “Пропозиція” Сергій Сухомлин вручив грошові нагороди житомирській борчині та її тренеру. А наприкінці квітня міська рада долучилася до ініціативи колег щодо звернення до Міжнародного олімпійського комітету та міст-побратимів щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх.

Ірина Бондар – уродженка Звягеля і вихованка Житомирської обласної школи вищої спортивної майстерності з вільної боротьби. Останні роки борчиня показує високі результати на міжнародних змаганнях.  Минулоріч вона стала бронзовою призеркою чемпіонату світу, а у 2023 році – чемпіонкою Європи серед жінок U-23 в Бухаресті.  

Зараз Ірина готується до турніру в Румунії та чемпіонату Європи U-20, що пройде в Іспанії. Також членкиня збірної України має високі шанси здобути ліцензію на Олімпійські ігри – 2024.

У березні Житомирський виконком затвердив рішення порядок призначення грошових винагород спортсменам і тренерам, які є переможцями і призерами міжнародних офіційних змагань. З бюджету громади Ірина отримала 20 тис. грн Її тренер  Михайло Христософ – 10 тис. грн, тобто 50% від суми винагороди спортсменки.

Тим часом, на сесії 21 квітня житомирські депутати проголосували за звернення до Міжнародного олімпійського комітету та міст-побратимів міста Житомира щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх. Житомирська міська рада наголошує, що пропозиції про допуск спортсменів країн-терористів росії та білорусі до міжнародних спортивних змагань не враховують вкрай жорстокий і варварський характер війни, розв’язаної російською федерацією за підтримки білорусі проти України, спрямований на геноцид Українського народу. Це наруга над пам’яттю сотень тисяч громадян України, у тому числі більше 220 українських спортсменів, які самовіддано стали на захист Вітчизни і поклали життя в боротьбі за її майбутнє як демократичної європейської держави. На жаль, на поточний час 7 «янголів спорту» – спортсменів з Житомира загинули від рук російських загарбників, захищаючи Україну, йдеться у зверненні. Окрім того, російська збройна агресія призвела до масових руйнувань спортивної інфраструктури України. Внаслідок війни постраждало більше 320 спортивних об’єктів, з них 87 знищені повністю або частково.

З початком російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року гасло “Спорт поза політикою” втратило право на існування. Російські та білоруські спортсмени, зокрема, олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор, схвалюють війну проти України: насилля, вбивства та геноцид Українського народу, відкрито беручи участь у Z-парадах чи мовчки підтримують цю найзапеклішу повномасштабну війну, не маючи громадянської мужності або усвідомленої власної позиції щодо її засудження.

Додамо, що подібні звернення раніше ухвалили міська рада Дніпра, мером якого є один із засновників партії «Пропозиція» Борис Філатов, а також муніципалітети Харкова, Івано-Франківська та Києва, Рівненська обласна рада. Відповідну постанову також ухвалила Верховна Рада України та Всеукраїнська профспілка спортсменів. А Європейський парламент засудив МОК за спроби допустити росію та білорусь до участі в Олімпіаді-2024. До цієї критики долучились і низка європейських лідерів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia