Процес децентралізації слід було починати зі змін до Конституції України – Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс

Дмитро Ханіс, міський голова Жовтих Вод, ПП “Пропозиція”

Безумовно, переваг децентралізації влади в Україні багато: розширення повноважень органам місцевого самоврядування, об’єднання громад, пожвавлення фінансово-економічної діяльності громад, залученність жителів до соціального життя. Але багаточисельні позитивні моменти супроводжуються проблемними питаннями, які все ще потребують свого вирішення, зазначив міський голова Жовтих Вод, висуванець партії «Пропозиція».

На думку Дмитра Ханіса, процес децентралізації необхідно було починати, насамперед, зі змін до Конституції України. Адже це основа для адміністративного устрою країни. Сам процес децентралізації було розпочато з кінця. Реформування почали в 2014 році, але конституційного закріплення досі немає. 

«В сучасних реаліях політична кон’юктура часто зазнає різких змін. І можуть знайтися ті, хто скористаються ситуацією і знайдуть правові інструменти для скасування реформ, які були здійснені. На мою думку, потрібно нарешті ухвалити зміни до Конституції України, тим самим убезпечити процес децентралізації від жодних політичних маніпуляцій», – підкреслив пропозиціонер.

Водночас в минулому році відбулися зміни адміністративно-територіального устрою, укрупнення районів. І тут без проблем теж не обійшлося, розповів очільник громади:

«Якщо говорити конкретно на прикладі нашої Жовтоводської міської територіальної громади, нас було віднесено до новоствореного Кам’янського району. І зараз фактично район існує, а права, обов’язки функції жодним законним актом не прописані. Фінансування передбачено не було. А, отже, сам район існує тільки формально та не виконує необхідних функцій. Маю надію, що найближчим часом влада нашої країни все ж потурбується про усунення значних недоліків», – резюмував Дмитро Ханіс.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia