Про партію

Термін «пропозиція» формується із двох слів: pro – від латинського «за», давньогрецького «руху вперед» та міжнародного терміна professional, і власне слова «позиція».

«Пропозиція» –це консолідація прогресивних професіоналів своєї справи, які об’єдналися, щоб будувати країну “від низу до верху” на основі конструктивної позиції, висловленої в Маніфесті партії.

Slider image

Усі роки Незалежності ми перебували у стані перманентної кризи, жоден Майдан, жодна революція не змогли прибрати від влади корумповану еліту. «Нові обличчя» швидко інтегрувались у правлячий клас, олігархи залишилися контролювати країну.

Єдиний вихід – змінити систему, почати будувати абсолютно нову державу, спираючись при цьому не на владу та опозицію, яка була владою і все її критиканство задля того, аби знову нею стати, а на пропозицію – конструктивну більшість українського суспільства.

Наша мета – побудувати ефективну систему місцевого самоврядування, що стане самостійною гілкою влади та однією з найважливіших складових держави. Адже сьогодні люди із професійною позицією сконцентровані саме в органах місцевого самоврядування. Коли центральна влада, змінюючи одна одну, змагається в популізмі й некомпетентності, саме на місцевому самоврядуванні щоденно лежить розв’язання актуальних місцевих проблем правопорядку, підприємництва, медицини, освіти, екології, створення комфортного середовища проживання для жителів сіл, селищ, містечок і великих українських мегаполісів.

«Пропозиція» – це альтернатива, це професіонали, це представники місцевого самоврядування, які знають, як розв’язувати проблеми там, де вони виникають.

«Пропозиція» – це ті, хто сподівається на себе, поки інші чекають допомоги від Заходу або Сходу.

«Пропозиція» – це ті, хто тримає на собі економіку країни, поки влада й опозиція обливають одна одну брудом.

«Пропозиція» не ділить українців на «правих» і «лівих», «лібералів» та «соціал-демократів», «західних» або «східних», «українськомовних» або «російськомовних». «Пропозиція» об’єднує у своїх лавах усіх відповідальних, компетентних і свідомих людей, готових діяти і змінювати країну на краще.

«Пропозиція» – це працююча більшість країни, це ми з вами.

Партійна символіка

Орнамент «Пропозиції» – приблизно сотня різних піктограм і знаків різних сфер трудової діяльності.

Колірна гамма партії складається із синього, сірого, «металевого» сріблястого і малинового кольорів.

Три з них мають символічне значення у традиційній геральдиці і один – із сучасного світу.

Синій – колір неба, який у геральдиці означає вірність принципам, справедливість, любов до Батьківщини.

Сріблястий символізує мудрість, чесність, моральну чистоту.

Малиновий – традиційний колір українського вільного козацтва, що втілює квітучу землю, благородство і військовий талант.

Сірий – сучасний колір хай-теку, високих технологій

Маніфест

1. ПРАВДА ПРО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Що чекає на Україну, де кожні дев’ять із десяти громадян безпросвітно бідні, кожні чотири із п’яти не мають заощаджень, а війна і бездарні реформи відняли у людей останнє?

Що чекає на Україну, де центральна влада підтримує великий бізнес, скорочуючи субвенції громадам на освіту, медицину, соціальне забезпечення?

Правда одна.

У нашої країни немає майбутнього, поки в ній панують тотальна несправедливість, бідність і хаос: панівний клас насолоджується безкарністю, а решта громадян позбавлені майже всіх прав і свобод – від права на рівність перед законом до прав на охорону здоров’я та гідний рівень життя.

2. ДЕРЖАВА «ЗНИЗУ ВГОРУ» – ЄДИНИЙ ШЛЯХ ДО МАЙБУТНЬОГО

Немає сенсу міняти кадри у бардаку, який виник тридцять років тому в результаті розпаду радянської системи.

Три революції не змогли відірвати від годівниці кубло паразитів, сила яких – у круговій поруці кумівства та корупції. «Нові обличчя» просто вливаються у панівний клас.

І не можна скасувати олігархів і номенклатуру рішеннями органів державної влади, які у них під контролем.

Нам допоможе лише справжня соціальна революція – всі громадяни повинні стати новим «панівним класом».

А для цього історія знає лише один шлях: влада повинна будуватися «знизу вгору».

Державу треба поставити, нарешті, на ноги.

Це можемо зробити тільки ми разом.

3. ТРИ СВОБОДИ ДЕРЖАВИ МАЙБУТНЬОГО

СПРАВЕДЛИВІСТЬ: це свобода і рівність можливостей громадян, рівна винагорода за рівні діяння, від оплати праці до покарання за провину. Правила однакові для всіх.

ДОБРОБУТ: такий розподіл суспільних доходів і багатства, щоб усі громадяни були вільними від скрути, невігластва, страху втратити засоби для існування.

ПОРЯДОК: можливість громадян контролювати своє життя, брати участь в ухваленні рішень, свобода від насильства, беззаконня, несправедливого суду.

4. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ: ВЛАДУ – ГРОМАДАМ!

НАША ПРОПОЗИЦІЯ

– СУБСИДІАРНІСТЬ: чіткий РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ між прямою демократією громадян, місцевим самоврядуванням та державною владою. Проблеми слід розв’язувати там, де вони виникають, якщо тільки вони не стосуються всієї країни.

– ПРЯМА ДЕМОКРАТІЯ: щоденна участь громадян в управлінні громадою, контроль над владою через референдуми, громадські ради, збори та інші механізми на рівні громад і країни.

– РЕАЛЬНЕ САМОВРЯДУВАННЯ: передача повноважень – на рівень громад, від обрання мирових суддів і очільника муніципальної варти до контролю над екологією.

– ЄДНІСТЬ УКРАЇНИ: ЗАКОН, БЕЗПЕКА ТА СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ. Центральна влада повинна опікуватися питаннями національної стратегії, законів та їх дотримання, безпеки і оборони, забезпечувати за допомогою субвенцій місцевому самоврядуванню рівний доступ усім громадянам до гідної медицини, освіти, соціального забезпечення.

– МОДЕРНІЗАЦІЯ І ПРОГРЕС: повернення природних багатств і стратегічних підприємств під контроль усіх громадян, управління цими активами через державно-приватне партнерство, наукова і промислова політика, реіндустріалізація – на рівні країни та громад.

5. МИ – ЛЮДИ ПРОПОЗИЦІЇ

Ми не номенклатура й «еліта», не влада на Печерських пагорбах і не «опозиція», що мешкає там же.

Ми не «коти в мішку» з «новими обличчями», для яких похід у владу – весела пригода без зобов’язань перед виборцями.

Ми не «технократи», які якісно, зі знанням справи закривають школи і лікарні, підвищують тарифи, продають землю.

Ми – конструктивна більшість українського суспільства.

Ми – люди пропозиції, професіонали із цінностями і принципами. Наші пропозиції засновані на знаннях, досвіді та пріоритеті суспільного блага, а не особистого збагачення.

Ми – представники місцевого самоврядування, які вміють розв’язувати проблеми там, де вони виникають.

Ми – жителі українських громад, які тримають на собі державу.

Ми закликаємо об’єднатися всіх людей доброї волі, які розуміють, перед якою страшною прірвою стоїть Україна. І юних мрійників, і людей зі шрамами, які знають, що таке життя і відчувають відповідальність.

Об’єднатися, щоб піднімати країну на ноги, «знизу вгору».

Почавши з місцевих виборів цієї осені.

Хто, як не ми, коли, якщо не зараз!

Ми не партія влади і не опозиція.

Ми – ПРОПОЗИЦІЯ.

Наше гасло: «ВЛАДУ – ГРОМАДАМ!».