Представники місцевого самоврядування розповіли в ефірі «NEWSONE» яким чином влада може спробувати сфальсифікувати вибори

Влада намагатиметься сфальсифікувати вибори, – представники місцевого самоврядування в ефірі «NEWSONE»

Тотальний контроль «Слугами народу» обласних виборчих комісій не може бути простою випадковістю. Партія влади готується до спроб фальсифікацій виборів.

Про це в ефірі телеканалу «NEWSONE» розповіли представники місцевого самоврядування, коментуючи постанову ЦВК, згідно з якою 13 із 22 ОВК очолюють «Слуги народу».

«Це ще раз підкреслює «чистоту» нинішньої  влади, такий дисбаланс не міг просто випадково з’явитися», – зазначив  депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.

На думку міського голови  Умані Олександра Цебрія, діяльність ЦВК не дозволяє говорити про її політичну незаангажованість.

 «Діяльність ЦВК на сьогодні підриває впевненість українців у тому, що це будуть прозорі вибори і що все буде організовано згідно з чинним законодавством. Ми бачимо її рішення, аналізуємо і, на жаль, приходимо до такого висновку», – говорить Олександр Цебрій.

Члени комісій можуть банально зривати вибори на окремих дільницях, якщо на це буде політична воля, вважає міський голова Каховки Андрій Дяченко.

«У мене є побоювання в тому ключі, що коли «Слуги народу» отримають поразку на місцевих виборах, то буде саботаж  там, де вони програли і де в них є більшість у комісії. Я не думаю, що вони зуміють робити «вкиди» і так далі, є смартфони, телефони, контроль громадськості буде. Але організувати технічний саботаж вони цілком здатні – неявки, відсутність підписів, аж до організації перевиборів», – каже Андрій Дяченко.

Нагадаємо, політична партія оприлюднила заяву з вимогами до влади зупинити ганебну практику використання державних органів для досягнення політичних цілей та припинити спроби встановити тотальний контроль над виборчим процесом. Також у політсилі наголосили на необхідності створити рівні умови для всіх учасників виборчого процесу, незалежно від їхньої партійної приналежності, та внести зміни до виборчого законодавства, які унеможливлять подібні зловживання.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia