Правозахисниця Тетяна Шепелько: Мені доводиться захищати від депутатів тих, хто їх обрав

Виступ про жінку, яка бореться і перемагає.

Напевно одразу після Революції Гідності ні в кого не було сумнівів, що життя кардинально зміниться. На це сподівалися всі чесні люди, в тому числі і юристи, які виборювали справедливі рішення в судах, воювали з органами державної влади, і яким було надзвичайно важко в умовах тотальної корупції та «позвоночного» права, вигравати свої справи, доводити свої позиції в суперечках з можновладцями.

На жаль система трішки здригнулась і….заспокоїлась.

Прокурорська, поліцейська, судова реформи в Україні провалились. Корупція не подолана.

Саме такий розвиток подій примусив мене, як юриста, правозахисницю, зайти в політику.

Мої перші виступи на сесіях міської ради пов’язані виключно із захистом прав людей та територіальної громади. Це звучить страшно, але перед нинішньою каденцією міських депутатів мені доводиться захищати та відстоювати інтереси тих, хто їх обрав.

Я перша, як юрист, втілювала в Чернівцях такі інструменти громадської участі як місцева ініціатива, консультації з громадськістю. Саме завдяки нашій активній громадській позиції в Чернівцях є скейтпарк, а не виріс черговий генделик, ми стоїмо на захисті  комплексної охоронної зони в Центральному історичному ареалі міста, а не даємо знищити місто забудовою багатоповерхівок.

Мені довелося разом із людьми доводити, що міський голова – це вибір чернівчан, а не прівілей 29 депутатів-запроданців позбавляти чернівчан їх вибору.

Успіхи жінок та досягнення рівності між чоловіками та жінками є питаннями прав людини та умовою соціальної справедливості. Тому їх не можна розглядати як окреме жіноче питання. На мою думку, це єдиний спосіб побудувати стабільне, справедливе та розвинене суспільство.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia