Потрібно розвивати ті галузі економіки, які сприяють зростанню суміжних з ними — депутат Житомирської облради від «Пропозиції» Валерій Онопрієнко

Валерій Онопрієнко, депутат Житомирської облради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Житомирської обласної ради від “Пропозиції” Валерій Онопрієнко висловив пропозиції щодо того, як переорієнтувати економіку, щоб збільшити податкову вартість. Днями вона обговорювалась під час онлайн-засідання Пропозиціонери Клубу.

На думку депутата, проблеми сучасної української економіки були закладені ще під час розпаду Радянського Союзу. Тоді деякі країни пострадянського простору, зокрема, Білорусь та Росія, пішли шляхом підтримки економіки на урядовому рівні. Вони запровадили пільгові кредити на закупівлю обладнання. Це були безвідсоткові позики або зі ставкою на рівні 5%, в той час як в Україні вона сягала 20%.

«Для того, щоб розвивати нашу економіку, держава повинна була ухвалити подібні рішення. І вони давно вже дали б результат. Окрім пільгових кредитів на закупівлю обладнання, це має бути високе мито за ввезення імпортних товарів, якісні аналоги яких є в Україні. Це свого часу зробила Білорусь. У нас зараз ситуація така, що в магазинах імпортні товари часто коштують дешевше, ніж місцеві. Це з часом призведе до того, що місцеве виробництво закриватиметься, зменшаться кількість робочих місць та відрахування до бюджету, не буде з чого платити пенсії та соціальні виплати», – вважає пропозиціонер Валерій Онопрієнко.

Він також переконаний, що для зростання економіки потрібно, щоб держава сприяла розвитку галузей, зростання яких тягне за собою збільшення виробництва у інших. Таким прикладом є будівельна галузь, оскільки її розвиток дає роботу підприємствам, що виробляють будівельні матеріали.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia