Пропозиціонери з Дніпра та Миколаєва обговорили посилення відповідальності за торгівлю людьми.

Олександр Санжара, секретар Дніпровської міськради, депутат від ПП «Пропозиція»

Засідання Club PROпозиціонерів, присвячене Міжнародному дню пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі, відбулося в соцмережі Clubhouse.

Законодавча ініціатива щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми, зареєстрована нещодавно в парламенті, не матиме серйозного ефекту. Про це заявив секретар Дніпровської міськради, депутат від «Пропозиції», юрист Олександр Санжара.

Як показує світова практика, посилення відповідальності за певні види злочинів не означає їх викорінення. Є зворотні приклади – в країнах, де відсутня смертна кара, набагато менше злочинів, пов’язаних з посяганням на життя та здоров’я людей. Тож не варто думати, що якщо ми посилимо відповідальність за торгівлю людьми, злочинці перестануть цим займатися. Це міф, видимість боротьби. Натомість потрібен реальний план дій і системна структурна робота. Водночас якщо новація дозволить удосконалити судову практику і реально карати злочинців – я це вітатиму», – наголосив правник-пропозиціонер.

Нагадаємо, парламентарі хочуть підвищити мінімальний термін ув’язнення за цей злочин з 5 до 6 років. Це має унеможливити застосування судом випробувального терміну, і злочинці відбуватимуть реальне покарання.

Водночас, голова спортивного клубу Чорноморського національного університету ім. П. Могили Оксана Петренко під час дискусії підняла питання рабства за кордоном, куди часто потрапляють молоді люди в пошуках підробітку.

Оксана Петренко, голова спортклубу Чорноморського університету ім. П. Могили, активістка ПП “Пропозиція”

“Мова йде насамперед про молодих дівчат, які наївно довіряють “рожевим обіцянкам” роботодавців. В цьому питанні провідну роль мають взяти на себе навчальні заклади і їхні соціальні служби, які через інформаційну роботу можуть мінімізувати ризики потрапляння молодої людини в руки работоргівців. Наш ВУЗ це успішно робить” – додала пропозиціонерка з Миколаєва.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia