Поряд із промоцією України у світі у кіновиробництві держава має орієнтуватись на глядацький попит та касовість – депутат дніпровської «Пропозиції» Антон Андрієнко

Антон Андрієнко, депутат Дніпровської міької рали, фракція ПП “Пропозиція”

Під час чергового онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу, де серед іншого обговорювалися проблеми українського кіно, депутат Дніпровської міської рали Антон Андрієнко прокоментував причини низьких касових зборів.

У 2020 році на державну підтримку кіно було спрямовано понад 440 мільйонів гривень. Втім касові збори за рік склали менше 10% відсотків від цієї суми. А все через те, що Держкіно зосереджується переважно на промоції України у світі. І навіть це робить не дуже вдало, вважає депутат-пропозиціонер.

«Хочеться як краще, а виходить щось не дуже цікаве світу, яке максимум подивляться в Україні. І це в той час, коли наша держава дуже багато талантами як акторськими, так і режисерськими. Не секрет, що багато українців працюють в Голівуді і режисерами, і операторами, які знімають не тільки кіно, а й телепродукт. У теж є непогані сучасні кінороботи. «Перші ластівки» – це чудовий і рейтинговий серіал українського виробника. Але нам треба рівнятися на ще якісніші речі. І навіть на те, що зроблено не українцями, але про Україну. Британо-американський серіал «Чорнобиль» від НВО, можна сказати, сколихнув світ. Вони показали ту правду, яку не показали українці, вони проілюстрували нашу історію краще, ніж ми. Тому резюмуючи, мені, як споживачу, хотілось б, щоб держава вкладала гроші не лише в кінопромоцію України у світі, а й орієнтувалася на глядацький попит і касовість. А ще краще створила умови для наших кіностудій для виготовлення якісного кінопродукту. Йдеться про податкові пільги, доступні кредити і так далі», – заявив депутат дніпровської «Пропозиції» Антон Андрієнко.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia