Поки суди будуть корумповані – дискутувати про якість законів і їх виконання безсенсовно – пропозиціонер з Дніпра А.Павлов

Артем Павлов, депутат Дніпровської міської ради, фракція ПП «Пропозиція»

Люди стверджують, що в країні все буде погано, поки закони пишуть спортсмени, співаки, фотографи та інші «таланти». Парламентарії вважають, що в країні все буде погано, поки закони не виконуватимуть. Хто правий? Саме це обговорили учасники ПРОпозиціонери Клубу на черговому онлайн-засіданні в голосовому чаті соціальної мережі Телеграм.

Принцип верховенства права, закріплений в Конституції, є фундаментальним і реальне його втілення неможливе без ефективної судової системи, вважає правник, член фракції ПП «Пропозиція» у Дніпровській міській раді Артем Павлов. За його словами, корупція в судах спотворює саму ідею та мету здійснення правосуддя. Адже судові помилки, неграмотні нечесні судді, брак кадрів – все це може істотно зіпсувати життя будь-якій людині. Наразі ж, за статистикою, повністю довіряє судам менше двох відсотків населення країни. І на кожних виборах політики говорять про необхідність їх реформування. То ж поки дискутувати про якість законів і їх виконання безсенсовно.

«Головна проблема реформування судів полягає в тому, що суди з одного боку мають бути незалежними від інших гілок влади, а з іншого – все ж підзвітними та доброчесними. Для того, щоб забезпечити цей баланс, необхідно запустити незалежні дисциплінарні атестаційні органи та вищу раду правосуддя і зробити це із залученням міжнародних фахових експертів. Необхідно перезавантажити також Конституційний суд та окружний адмінсуд Києва, які можуть всю цю реформу, як ми вже в цьому пересвідчилися, просто відмінити. Необхідно вибудувати судову систему, не намагаючись залишити механізм адміністративного впливу влади на неї, а спираючись виключно на демократичні принципи та стандарти. І доки цей підхід не зміниться в країні – інвестиційного буму, а значить, стрімкого покращення життя людей ми не дочекаємось», – озвучив свою пропозицію Артем Павлов.

Пропозиціонер також зазначив: марно сподіватися, що спортсмени, фотографи чи їхні друзі будуть приймати якісні закони, за рахунок яких покращиться економіка і рівень життя людей в країні. І нагадав слова класика про те, що демократія не є найбільш ідеальною формою правління, але нічого кращого ще не придумали. Відтак лише вибори є найкращим інструментом і механізмом зміни влади. Якщо нинішній законотворці не здатні приймати якісні закони, то в українців буде можливість на наступних виборах надати їм свою оцінку, резюмував депутат.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia