Покращити ситуацію з інвестиціями можна через розширення повноважень місцевого самоврядування – житомирський пропозиціонер Юрій Мойсеєв

Юрій Мойсеєв, депутат Житомирської міської ради, фракція ПП «Пропозиція»

Депутат-пропозиціонер Житомирської міськради, голова постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій Юрій Мойсеєв прокоментував проблему залучення внутрішніх інвестицій в містах, яку нещодавно піднімали на засіданні ПРОпозиціонери Клубу.

На його думку, в Україну зараз дуже вигідно вкладати кошти. Оскільки тут можна отримати прибуток більший, ніж в країнах з розвинутою економікою. В той же час важко бути впевненим, що внутрішні інвестиції будуть захищеними. По-перше, проблема в нерівних правах інвесторів. Якщо немає зв’язків із владою, вони часто не ризикують вкладати кошти. Інша проблема полягає в тому, що держава часто сама порушує правила гри. Тож немає передбачуваності ситуації на кілька років наперед, що важливо для бізнесу. Недовіра до судової системи також не дає сподівань, що у разі виникнення проблем їх можна буде вирішити законним шляхом. І ці проблеми постійно озвучує партія «Пропозиція».

В той же час Юрій Мойсеєв вважає, що можна покращити ситуацію з інвестиціями, якщо розширити повноваження місцевого самоврядування.

«Якщо місцеві ради своїм рішенням мали би можливість давати інвесторам пільги на податок на землю або ПДФО на певний час, то так нам було би легше залучати інвесторів. Наприклад, для нового заводу можна було би дати пільги на час будівництва. У Польщі такі повноваження є на рівні воєводств» – озвучив свою пропозицію політик. Зараз, вважає депутат, всі залучені внутрішні інвестиції на місцях – це виключно заслуга мерів міст.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia