Побратимство в дії: делегація Дніпра завітала до німецького Кельна, а Миколаїв підписав угоду з британським Сент-Гелієром

Міський голова Дніпра пропозиціонер Борис Філатов разом зі своїм заступниками впродовж тижня знайомитиметься з життям міста-побратима. А Миколаїв на чолі зі ще одним засновником партії «Пропозиція» Олександром Сєнкевичем підписав партнерський меморандум із містом Сент-Гелієр.

У перший день візиту до Німеччини дніпровська делегація у складі міського голови, його заступника з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту економіки, фінансів та міського бюджету міськради Володимира Міллера та заступниці мера з питань діяльності виконавчих органів, директорки департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Ксенії Сушко зустрілася з бургомістром Кельна Андреасом Вольтером, а також взяла участь у засіданні фракції Партії Зелених міської ради. Місцевим депутатам показали відеоролик про Дніпро, де в контрасті продемонстрували спокійне життя міста та бомбардування його ракетами країни-агресорки. Креативними виявились також сувеніри від делегації: українська мотанка, картина мирного Дніпра, намальована 8-ми річною дніпрянкою та ракета миру з флешкою з українськими піснями, які виконують діти, всередині. У планах української сторони – участь у пленарному засіданні міської ради Кельна, знайомство з роботою комунальних установ та організацій, а також комерційних структур міста. На честь дніпровських гостей мер Кельна організовує також офіційний прийом делегації в Ратуші.

Угоду про співпрацю Дніпро і Кельн уклали у жовтні минулого року. Хоча ще до офіційного побратимства це німецьке місто, дякуючи стараннями команди міського голови Бориса Філатова, активно допомагало Дніпру – обласному центру передали укомплектований реанімобіль, медикаменти, кілька автівок і спорядження для рятувальників, 240 генераторів, 5 автобусів, а також гуманітарну допомогу у співпраці з німецько-українським об’єднанням «Синьо-жовтий хрест».

Сьогодні ж Миколаїв підписав партнерський меморандум із містом Сент-Гелієр (Бейлівік Джерсі, Британські острови). Документ передбачає співпрацю у різних галузях, зокрема економіки, культури, спорту й туризму, а також проведення низки спільних заходів, повідомив міський голова Миколаєва і співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич:

«Із містом Сент-Гелієр ми спілкуємось вже 6 місяців. Вони готують для Миколаєва партію допомоги, зокрема медичне обладнання та генератори великої потужності. Працюємо разом і над питаннями відбудови нашого міста. Коли дозволить безпекова ситуація, перейдемо до виконання всіх заходів, які передбачені нашим меморандумом, і проведемо низку культурних обмінів та зустрічних візитів, налагодимо партнерство між нашими освітніми закладами та обміняємось досвідом у питаннях цифрового розвитку. Дякую муніципалітету та громаді Сент-Гелієра за непохитну підтримку України. Разом до перемоги✊».

Нагадаємо, громади, де головами обрано представників партії «Пропозиція», впродовж періоду повномасштабного російського вторгнення активно укладали договори про партнерство з містами з усього цивілізованого світу та позбавлялися від «побратимства» з російськими та білоруськими населеними пунктами.

Так, у лютому 2023 року Дніпро уклав угоду про побратимство з важливим промисловим містом Амарилло у штаті Техас. А торік влітку підписав двосторонній меморандум про взаєморозуміння щодо партнерства, дружби та співробітництва з Осакою (Японія). Тоді як договори про співпрацю з російськими містами міська рада розірвала ще у 2016 році.

Впродовж 2022 року міський голова Миколаєва пропозиціонер Олександр Сєнкевич підписав меморандуми про співпрацю з Бургасом (Болгарія), Ганновером і Бедбургом (Німеччина), а також Хелмом (Польща). Мерія також припинила співробітництво з двома білоруськими містами – Браславом та Могильовим. Водночас Миколаєву також взялася допомагати ціла країна – Данія взяла шефство над відбудовою міста корабелів.

У травні минулого року у Житомира на чолі з мером-пропозиціонером Сергієм Сухомлином з’явились два міста побратими – Пардубіце (Чеська Республiка) та Гдиня (Республiка Польща). Тоді ж було підписано протоколи співробітництва з польським Плоцьком та іспанською Малагою. А у липні 2022 року Житомир уклав угоду про партнерські  відносини з португальським муніципалітетом Вілла-Нова-де-Фамалікан. У планах – побратимство з німецьким Дортмундом та американським Ноблсвіллом.

Активно займаються налагодженням побратимських стосунків і інші міста, де активно працюють депутати від «Пропозиції». Серед них – Чернівці та Дрогобич.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia