Після війни потрібно реформувати критичну інфраструктуру – Геннадій Корбан

Геннадій Корбан, голова Громадської ради Дніпра

Голова Громадської ради Дніпра та візіонер партії «Пропозиція», якого торік незаконно позбавили громадянства України, продовжує перейматися проблемами України та дніпрян. Створивши електронний сервіс, який оперативно приймає і вирішує звернення жителів Дніпра щодо різноманітних комунальних проблем, Геннадій Корбан аналізує причини та робить висновки щодо стратегії подальшого розвитку сектору критичної інфраструктури.

Треба розуміти, що у зв’язку з тим, що відбуваються постійні екстрені та аварійні відключення, природно, що всі комунікації «рвуться», проводка горить. Втім це відбувається ще і тому, що нам дісталася стара радянська система, пояснює пропозиціонер:

«Це відбувається ще й тому, що джерела живлення як житла цивільних громадян, так і самої критичної інфраструктури – одній і ті ж, що само по собі дуже погано. На жаль, за 30 років незалежності України у цій галузі ніхто нічого не робив. Ніхто не намагався її перебудувати чи хоча б переглянути, як це працює. Просто все трималося «на соплях», які нам дісталися ще від Радянського Союзу»

Звичайно, після війни, вважає громадський діяч, потрібно переглядати концепцію розвитку галузі. Розділяти джерела живлення критичної інфраструктури та цивільного сектора для того, щоб вони не були на одних “вводах”. Якщо необхідно відключити світло, здійснити віялове відключення в житлових будинках, то це не означає, що має відключатися критична інфраструктура – котельні та насосні станції води та каналізації.

Втім такі капітальні речі слід робити після війни. Бо нині, на жаль, під час війни зробити нічого не можна, вважає Геннадій Корбан:

«Ми робимо якісь превентивні заходи: ставимо фідери на лічильники, ставимо автомати для того, щоб обмежити відключення критичної інфраструктури при віялових відключеннях. Але це не завжди дає результат, хоча комунальні служби і дуже стараються. Багато чого треба змінити, скажу вам відверто, і в роботі комунальних служб, бо зараз вони працюють просто на межі своїх можливостей – увечері, вранці, вночі реагують на аварійні ситуації. Очевидно, тут теж потрібні якісь реформування. Тому що ми стикаємося з такими ситуаціями, де повноваження аварійних служб закінчуються, а починаються повноваження енергопостачальних компаній. І часом між ними виникають певні моменти, за які взагалі ніхто не відповідає. Тому тут потрібно відпрацьовувати, безумовно, заново всі ці системи – і систему енергетики, і систему подачі в житлові будинки, і таке інше».

В післявоєнний час слід реформовувати систему загалом – мають змінюватися стандарти та підходи не лише на рівні міста, а й на рівні держави та уряду. Тому що треба розуміти, що закони приймаються і пишуться не в містах, а у Верховній Раді та Кабінеті міністрів. На жаль, там люди не завжди розуміють, як це працює на практиці. І тому вигадують різні речі, які неможливо втілити у життя, на жаль. І доводиться міській владі маневрувати між законами, які не можна виконати, та реальною ситуацією, яка існує у місцях проживання громадян, констатував візіонер партії «Пропозиція».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia