Підтримка українського виробника насамперед має полягати у підтримці фермерства – співзасновник «Пропозиції» А.Дяченко

Андрій Дяченко, співзасновник ПП «Пропозиція», депутат Каховської міськради, міський голова (2014-2020 рр)

Співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Дяченко взяв участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу на тему «Виробляти дороге чи імпортувати дешеве», де йшлося про пошук балансу між вітчизняним та імпортним продуктом для досягнення економічної безпеки країни.

Для аграрної країни підтримка українського продукту полягає насамперед у підтримці фермерства, вважає пропозиціонер. Йдеться про законодавче та фінансове сприяння.

«Насамперед слід говорити про кредитування – сільгоспвиробники потребують довгих в часі і дешевих позик та сприятливих економічних умов для роботи. Це наша пропозиція. Бо через їх відсутність ми неконкурентні. Приміром, в Європі, де такий механізм працює, можна будувати плани з розвитку бізнесу на довгострокову перспективу, брати в дешевий лізинг техніку, технологічно переоснащувати агропідприємства. У нас же кредитний ресурс дорогий, база для зберігання продукції і техніка застаріли. Відтак все це закладається у вартість товару. І виходить, приміром, що херсонський помідор може бути дорожчим, ніж азербайджанський чи турецький», – зауважив депутат і лідер Каховського осередку «Пропозиції».

Андрій Дяченко також додав, що на агробізнес також негативно впливає постійна зміна податкового законодавства, відсутність дотацій реальним фермерам, а також рейдерство. І навів позитивний приклад роботи українського підприємства з іноземним капіталом «Чумак», яке знаходиться у Каховці.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia