Петиція щодо громадянства Геннадія Корбана набрала необхідні 25.000 голосів!

Петиція про перегляд помилкового рішення та скасування Указу Президента України в частині припинення громадянства України Геннадія Корбана лише за 28 днів набрала необхідні 25.000 голосів! Тепер Президент України Володимир Зеленський має дати на неї офіційну відповідь!

Нагадаємо, петицію ініціював відомий правник Андрій Магера. Він юридично обгрунтував незаконність указу Президента.

Насамперед в оприлюднений у ЗМІ акт вилучення документа, датований 22 липня 2022 року, а саме про вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, виданого на ім’я КОРБАН Геннадій, у графі 5 містить інформацію про те, що ця людина тепер є особою без громадянства.
При цьому, частиною четвертою статті 19 Закону України “Про громадянство України” встановлено, що не може бути припинене громадянство та особа не втрачає громадянство, якщо внаслідок цього громадянин України стане особою без громадянства.

Відтак державою Україна в особі уповноваженого державного органу визнано, що внаслідок втрати громадянства України Геннадій Корбан набув статусу особи без громадянства, що суперечить частинам першій та четвертій статті 19 Закону України “Про громадянство України”.

Крім того, 28 липня 2022 року у Києві на спільній прес-конференції Президента України та Президента Литовської Республіки у відповідь на запитання журналіста щодо указу відносно громадянства Г. Корбана главою нашої держави було заявлено: “Ми на регулярній основі надаємо громадянство України або позбавляємо”. Однак згідно з частиною першою статті 25 Конституції України громадянин України не може бути позбавлений громадянства.

Більше того, Україна як держава взяла на себе жорсткі міжнародні зобов’язання щодо уникнення випадків безгромадянства. Зокрема, Конвенція про статус апатридів 1954 року, Конвенція про скорочення безгромадянства 1961 року, Європейська конвенція про громадянство 1997 року (після надання у формі закону України згоди на обов’язковість на основі частини першої статті 9 Конституції України) стали частиною національного законодавства України.

Андрій Магера також нагадав, що Указом Президента України від 15 вересня 2014 року №726/2014 Геннадія Корбана було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
Наказом Міністра оборони України від 19 травня 2022 року №386 Геннадія Корбана було нагороджено відзнакою Міністерства оборони України – медаллю “За сприяння Збройним Силам України”.
Саме його робота як керівника Штабу ради оборони Дніпра та члена Ради оборони Дніпропетровської області свідчить про його зв’язок з Україною, бажання захистити її від ворожого нападу, відданість ідеалам вільної, незалежної та єдиної української держави, підкреслив правник.

Зважаючи на це, рішення про припинення громадянства є помилковим, знецінює ідеали патріотів України та позбавляє Геннадія Корбана можливості працювати задля посилення обороноздатності країни, як він це робив з перших днів активної фази збройної агресії проти нашої країни.

Зважаючи на викладене, та в порядку, передбаченому частиною третьою статті 5, статтею 23-1 Закону України “Про звернення громадян”, від імені українців Андрій Магера просить Президента переглянути помилкове рішення щодо припинення громадянства та скасувати Указ Президента України №502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства Корбана Геннадія Олеговича, 1970 року народження, уродженця та мешканця міста Дніпра Дніпровського району Дніпропетровської області.

“Переконані, що скасування Указу №502/2002 матиме в умовах розв’язаної Російською Федерацією агресивної війни лише позитивне значення, бо сприятиме подальшій консолідації навколо нашої з Вами держави громадян України незалежно від місця проживання, рідної мови, політичних або релігійних переконань, етнічного чи соціального походження”, – резюмував юрист.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia