Розвиток фермерства неможливий через зловживання з землею на місцях – пропозиціонерка з Кіровоградщини Л.Мусієнко

Людмила Мусієнко, депутат Кіровоградської обласної ради, фракція ПП “Пропозиція”

У соціальній мережі Clubhouse відбулося онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему “Чи може Україна перетворитися з сировинної в модернізовану аграрну країну?”. Депутатка Добровеличківської територіальної громади Людмила Мусієнко розповіла про стан аграрної сфери на місцях та висловила власні пропозиції щодо розвитку цієї галузі в Україні.

Пропозиціонерка вважає помилковою тезу про те, що молодь нібито не цікавиться сільським господарством і неохоче йде у виші здобувати аграрні спеціальності. На її думку, молоді люди просто не мають доступу до земельних ресурсів для відкриття фермерських господарств.

«Ділки, які піднялися на колишніх колгоспах, захопивши їхнє майно і землі, розпродавши у селах дитячі садки і клуби, ставши місцевими депутатами, забрали тепер собі в оренду навіть землі запасів і резервів на 49 років. Зарплати в їхніх новоутворених “колгоспах” – мінімальні. То що робити молоді, як не їхати в Польщу та Чехію? Чому не дати в оренду ділянки молодим сім’ям для створення фермерських господарств? На папері, в законах, нібито, є і можливість, і підтримка, а насправді повсюди – монополізація, бідність і повернення до феодалізму» – обурилась Людмила Мусієнко.

На думку депутатки, програмний принцип партії «Пропозиція» про передачу геокадастру під управління громад абсолютно правильний. Але її пропозиція полягає в тому, що держава має розробити дієві механізми для запобігання зловживанням землею на місцях і стимулювання розвитку фермерства не на папері, а в реальному житті.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia