Партія «Пропозиція» вимагає залишити акциз із продажу пального в місцевих бюджетах, – Іван Фурсенко

Від вилучення з місцевих бюджетів акцизу з продажу пального постраждають жителі кожної громади, в якій є хоч одна АЗС. При чому найбільше  це вдарить по селах та невеличких містечках. Для них це  може обернутись занепадом медицини, погіршенням харчування дітей у школах і «темними вулицями», бо платити за це не буде чим.

Про це заявив перший заступник керівника  виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція»  Іван Фурсенко.

«Коли ми говоримо, що у місцевих громад заберуть 7,5 млрд грн, люди не до кінця розуміють, що ці гроші заберуть у них. Чому зараз це особливо критично, бо кошти з продажу пального йшли в загальний фонд місцевих бюджетів і за них купували кисневі концентрати, модернізували амбулаторії, розгортали  мобільні шпиталі, купували карети «швидкої допомоги», забезпечували школи і садочки дезінфекторами, врешті-решт харчували дітей у садочках, освітлювали вулиці – це все у людей хочуть вкрасти», – пояснює Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що урядова ініціатива вдарить по чверті громад і особливо критично це для сіл, які розміщені біля автотрас.

«У таких громад саме акциз давав левову частину надходжень, для них це може обернутись просто катастрофою, грошей не буде не лише на те, щоб розвиватись, а й банально фінансувати заходи боротьби з коронавірусом і елементарно платити зарплати своїм працівникам – прибиральникам, опалювачам і всім іншим», – говорить Іван Фурсенко.

На його думку, для центральної влади просто не цікаві місцеві бюджети, адже вони не мають з них жодного зиску.

«Місцеві бюджети з Києва не розподіляють, тому вони їм і не цікаві, бо з них немає ніякого корупційного зиску. Тому громади хочуть поставити в залежність від держбюджету.  Зараз розглядають варіанти, що, або цей податок піде у фонд «Великого будівництва», про «відкатну» складову якого не говорить хіба лінивий, або ж їх буде розподіляти Кабмін», – каже Іван Фурсенко.

Він наголосив, що при обох сценаріях для громад  і людей, які в них живуть,  це означатиме одне – їх банально пограбують.

 «І «Велике будівництво», і  розподіл Кабміном –  це буде ручне управління, і ділитимуться гроші за політичним принципом, а не за тим, якій громаді скільки дійсно потрібно. «Зелений» голова отримає якісь кошти, «не зелений» –  не матиме нічого. Тому ми вимагаємо, аби надходження від акцизу з продажу пального залишились у загальних фондах місцевих бюджетів і направлялись на ті речі, які потрібні саме людям», – говорить Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia