ЗАЯВА: Партія «Пропозиція» вимагає не підвищувати тарифи в умовах кризи

Підвищення тарифів під час пандемії та економічної кризи – неадекватний та злочинний крок з боку Уряду. Замість святкування новорічно-різдвяних свят люди змушені виходити на акції протесту проти нових тарифів. Партія «Пропозиція» вимагає зупинити комунальне знущання з людей. Про це йдеться в заяві політсили.

«2021 рік для українців почався зі справжнього комунального шоку. Непосильне для громадян України підвищення тарифів – це чергове нехтування і пряме порушення Конституції України, зокрема статті 48, відповідно до якої кожен громадянин має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло», – сказано в заяві.

У «Пропозиції» зазначають, що і до нинішнього підвищення тарифів майже у 37% українців вистачало грошей тільки на їжу, а у 12% не було і таких коштів.

«І до підвищення тарифів 21% громадян витрачали на оплату ЖКГ більше половини доходу сім’ї, тоді як в  дуже важкому 2015 році таких було тільки 6%», – кажуть у партії.

Найбільш кричуща  ситуація з газом та його транспортуванням – Уряд вже встановив сумний ціновий «рекорд».

«За газ доведеться платити від 8 до 14 гривень за куб. Найбільше при цьому постраждають мешканці сіл, передусім – пенсіонери, яким реально не вистачає коштів на життя», – говорять у партії.

У політсилі кажуть, що зростання ціни на газ та його транспортування вдарить і по жителях міст, адже потягне за собою підвищення тарифів на опалення та гарячу воду.

«За  тепло доведеться платити на третину більше, а за воду на  25% дорожче. Нагадаємо, що люди уже змушені платити майже вдвічі більше за спожиту електроенергію. До того ж підвищення вартості енергоресурсів неминуче призведе до зростання цін на продукти харчування», – говорять у партії.   

«Пропозиція» вимагає від Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України  негайно переглянути тарифи на газ та електроенергію для населення, а також тарифи на транспортування газу у бік їх зменшення щонайменше до рівня 2020 року і встановити мораторій на підвищення тарифів до кінця пандемії.

«Вимагаємо розробити та прийняти нову енергетичну стратегію України з урахуванням позицій усіх заінтересованих сторін, громадськості та експертного співтовариства та терміново запровадити пільгові тарифи для окремих категорій громадян залежно від їх соціального стану, місця проживання тощо. Також необхідно забезпечити підтримку соціально незахищених громадян шляхом збільшення та розширення програми субсидій», – кажуть у політсилі.

Партія «Пропозиція» наголошує, що практика вирішення соціально-економічних проблем, які спричинені недолугими діями влади, за рахунок найбільш вразливих верств суспільства є абсолютно неприпустимою та повинна бути негайно припинена.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia