Партія «Пропозиція» вимагає не підвищувати тарифи на електроенергію для людей

Підвищення тарифів за компослуги під час пандемії та економічної кризи – це ганебно і неприпустимо. Люди і так заледве зводять кінці з кінцями і платити з 1 січня вдвічі більше для багатьох буде просто непосильно.  Про це йдеться в заяві партії «Пропозиція».

«Скасовувати пільговий тариф для найбільш незахищених категорій споживачів, які й так економили електроенергію, та ще й приймати такі рішення «під ялинку» – це просто кричуще», – йдеться в заяві.

У політсилі підкреслили, рішення було прийняте похапцем – без  громадського і експертного обговорення. І є загроза, що тарифи ростимуть іще.

«Невідомо, які зміни у рішення уряду ще може внести секретаріат. Існує реальна загроза, що з 31 березня 2021 року тарифи можуть зрости ще більше – або  й взагалі  будуть відпущені у «вільне плавання», без жодної регуляції з боку держави.  Ми уже чули заяви, що тарифи на електроенергію для населення навіть після січневого збільшення треба буде піднімати іще вдвічі», – кажуть у «Пропозиції».

У партії назвали обурливим те, що уряд не заклав у Держбюджет на 2021 рік додаткових коштів на субсидії і навіть не провів розрахунків – для скількох людей електроенергія стане недоступним благом.

«Непідйомні тарифи тільки призведуть до  зростання боргів за комунальні послуги та масових відключень людей від енергопостачання», – сказано в заяві.

 «Пропозиція» вимагає від Кабінету Міністрів України негайно припинити практику кулуарного прийняття рішень – без відповідних консультацій з громадськістю та заінтересованими сторонами і терміново  повернути пільговий тариф для людей, які споживають невеликі обсяги електроенергії.

«Ми вимагаємо запровадити систему диференційованих тарифів залежно від лімітів споживання, за принципом чим більше споживаєш – тим більше платиш і забезпечити підтримку соціально незахищених категорій населення шляхом збільшення та розширення програми субсидій», – йдеться в заяві.

У партії наголошують, що практика вирішення економічних проблем за рахунок найбільш вразливих верств населення має бути негайно припинена.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia