ЗВЕРНЕННЯ: Партія «Пропозиція» під Офісом Президента вимагає припинити спроби «ручного» управління Києвом

Партія «Пропозиція» вимагає припинити системний терор проти місцевого самоврядування у  Києві.  Громада має отримати всю повноту влади. Місцеве самоврядування нарешті необхідно відділити від центральної влади.

Про це йдеться у зверненні політичної партії «Пропозиція», яке під час мітингу під Офісом Президента озвучили активісти автопробігу «Повернемо владу киянам».

«У жодному іншому місті України місцеве самоврядування не є настільки пригнобленим та позбавленим реальних повноважень, як у Києві.  Наше рідне місто вже давно перетворилося на звичайну резиденцію центральної влади, а всі кияни стали заручниками рішень Президента, Верховної Ради та Уряду України. Так не має бути», – сказано в зверненні.

Slider image

У «Пропозиції» наполягають, аби кияни отримали право брати участь в управлінні містом.

«Для цього влада має будуватися «знизу вгору», коли місцеве самоврядування матиме повноваження вирішувати проблеми там, де вони виникають, а громадяни постійно братимуть участь у прийнятті рішень і контролювати владу», – кажуть у «Пропозиції».

У політсилі вважають, що КМДА має змінити формат та принципи свого функціонування. Виконавчі повноваження слід передати міському голові, який буде обиратися та контролюватися киянами.

Slider image

Партія «Пропозиція» вимагає від Президента як Гаранта Конституції та Глави держави  негайно припинити тиск на місцеве самоврядування у столиці та дотримуватися принципів самоврядності київської громади.

«Ми вимагаємо забезпечити розробку та прийняття нової редакції закону про столицю України у відповідності до Конституції та законів України в інтересах громади Києва, а не центральної влади, з урахуванням висновків Ради Європи, та  відновити у місті Києві районні ради і передати їм всі повноваження щодо вирішення питань на районному рівні», – кажуть у партії.

Також «Пропозиція» наполягає, аби в столиці створили рівні умови для всіх учасників виборчого процесу, незалежно від їх партійної приналежності та забезпечили прозору і публічну виборчу кампанію з дотриманням норм чинного законодавства та європейських стандартів.

«Ганебна практика зловживання владою у вигляді використання державних органів для досягнення політичних цілей повинна відійти у минуле», – наголошують у партії.

Нагадаємо, 4 жовтня у Києві відбувся автопробіг «Повернемо владу киянам». Учасники акції після маршу столичними вулицями привезли вимоги киян до Офісу Президента.  В акції взяли участь громадські активісти та кандидати до Київради від партії «Пропозиція».

Slider image

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia