Пацієнти мають отримати якість, лікарі – умови роботи. Поки все це в процесі – лікарка-пропозиціонерка з Кропивницького О.Мороз

Ольга Мороз, лікар-педіатр, депутатка міської ради Кропивницького від ПП «Пропозиція»

Завідувачка амбулаторією Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 в Кропивницьому Ольга Мороз розповіла про переваги і недоліки першого року дії ІІ етапу медреформи.

«Переваги полягають в тому, що спростився зв’язок між фахівцями та дільничною службою, яку я представляю, а також між дільничною службою та стаціонарами міста, області, держави в цілому. Тобто, лікар створює електронне направлення просто на фахівця, а пацієнт сам обирає, куди йому звертатись. У пацієнтів розширилося коло можливостей – люди отримали змогу проконсультуватися у кількох фахівців, наприклад, у Кропивницькому та Києві чи Черкасах. Це зручно», – констатувала фахівець.

Головна ж проблема, на думку Ольги Мороз, це нестача профільних фахівців – лорів, ортопедів, хірургів, невропатологів, тощо. Також не всі лікарі забезпечені комп’ютерами. Через це, наприклад, подекуди ведеться прийом двох лікарів в одному кабінеті позмінно. В них на двох один комп’ютер. І дуже важко фізично швидко і якісно занести всю звітну документацію.

«Ми розуміємо, що реформа – це довготривалий процес. І очікувати швидкий ефект не варто. Наша пропозиція – це більш ретельний аналіз центральною владою помилок і прорахунків і впровадження провідного світового досвіду медичних перетворень з урахуванням українських реалій», – підсумувала депутатка Кропивницької міськради від “Пропозиції”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia