Освітня реформа призупинить трудову міграцію – співзасновник «Пропозиції» Андрій Дяченко

Андрій Дяченко, голова фракції ПП “Пропозиція” у Каховській міськраді, співзасновник партії

На думку пропозиціонера, старше покоління українців, яке вже встигло освоїтися за кордоном, буде важко повертати на Батьківщину. А от молодь можна стимулювати залишатися в Україні шляхом підвищення рівня освіти. Про це він заявив під час онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу на тему трудової міграції.

Головна цінність держави – це не території чи природний ресурс, а люди. Саме вони генерують ідеї, створюють умови для життя і, як би це цинічно не звучало, платять податки, зазначив лідер каховської «Пропозиції» Андрій Дяченко. І держава найперше повинна звернути увагу на молоде покоління.

«Приведу приклад: в одному з найбільших міст Польщі Любліні 70-80% іноземних студентів – українці. Вони їдуть туди за хорошою освітою, роботою і комфортним життям. Саме тому більшість з них залишаються там на постійне проживання і працюють на процвітання Польщі. Не лише ця країна, а й Угорщина, Чехія, Естонія захоплюються Україною і її людським ресурсом, якого їм бракує. Моя пропозиція проста: нам потрібна висококласна освіта. Щойно ми отримаємо фахівців європейського рівня – сюди потягнеться бізнес, високі технології, які даватимуть можливість молодому поколінню жити і заробляти», – резюмував депутат-пропозиціонер.

Водночас, за його словами, держава має також створити сприятливе, а головне – безпечне бізнес-середовище з дієвими правовими механізмами. Йдеться про справедливу судову систему, боротьбу з рейдерством, «чорними нотаріусами» і корупцією в податковій сфері.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia