Органи самоорганізації населення – основа ефективного надання екстреної допомоги – дніпровський пропозиціонер Владислав Макарець

Владислав Макарець, начальник відділу по роботі з проектами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради, активіст партії «Пропозиція»

Начальник відділу по роботі з проектами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради та активіст партії «Пропозиція» Владислав Макарець взяв участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему вдосконалення роботи екстрених служб в Україні. І озвучив власні пропозиції щодо налагодження їхньої ефективної роботи.

Квартальні, вуличні комітети, ОСББ чи органи самоорганізації населення – це первинна ланка інформування комунальних і екстрених служб щодо будь-яких надзвичайних ситуацій чи локальних загроз, вважає пропозиціонер. Адже саме вони завжди в курсі того, що відбувається на їхній території. Тож саме на них і мають опиратися рятувальники.

«В Дніпрі ми маємо кілька успішних проектів, які вже реалізовані, і ті, які реалізуються. В одному з житлових масивів міста, наприклад, через «бюджет участі» місцеві жителі ініціювали встановлення камери відеоспостереження, яку підключено до системи Ситуаційного центру. Вони також самостійно створили громадські формування з охорони громадського порядку, проводять відповідну роз’яснювальну і інформаційну роботу, налагодили контакт між собою. Це така поглиблена децентралізація, коли є люди, які готові взяти відповідальність, приміром, за план евакуації у разі якоїсь надзвичайної ситуації. Завдання місцевої влади – популяризувати це. І міський голова та співзасновник партії «Пропозиція» Борис Філатов цю ідею активно підтримує», – розповів Владислав Макарець.

Він також озвучив пропозицію щодо того, як удосконалити цей механізм – покращити комунікацію між органами самоорганізації громадян та екстреними службами та ефективно реагувати на надзвичайні ситуації.

«Насамперед це курси підвищення кваліфікації для лідерів таких організацій: це і навчання щодо надання першої медичної допомоги, тренування щодо правильної і адекватної оцінки надзвичайної ситуації, професійна реакція на неї до приїзду екстрених служб, тренінги щодо комунікації з населенням на предмет його самооорганізації і т.д. В ідеалі ж я прихильник створення єдиної національної служби порятунку 112, про що ще влітку заявили в Кабінеті міністрів», – зазначив дніпровський пропозиціонер.

Наразі на онлайн-платформі системи публічних закупівель Prozorro з’явився відповідний тендер з очікуваною вартістю послуги 50 мільйонів гривень. Переможець повинен буде підготувати економічний і фінансовий аналізи, зробити оцінку засобів, які підуть на створення єдиного номера, а також проаналізувати витрати на обслуговування і роботу служби, зробити аналіз вартості створення Центрів реагування “112” та проаналізувати ризики й вигоди.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia