Олена Кириченко: Синергія жіночих зусиль і талантів здатна змінити нашу країну на краще

      Для нас, жінок, стан «боротьби» являється природнім станом. Ми хочемо бути красивими і боремося з віком, намагаємося бути модними та стильними. Ми хочемо бути щасливими, і боремося за своє щастя. Ми хочемо бути успішними і прикладаємо титанічні зусилля для досягнення успіху. Жінка бореться за щастя та добробут родини. Вона оберігає, надихає, спонукає!

Але чи однакові можливості  мають чоловіки та жінки для досягнення успіху? Сучасна жінка хоче чогось більшого! Та, на жаль,  Україна – на 69 місці зі 144 країн у світовому рейтингу з дотримання гендерної рівності. Найкраща ситуація в країні у сфері освіти, найгірша – в політиці. Сучасне становище жінок в Україні характеризується нерівністю у всіх сферах життя – і насправді мова йде не про вимоги жінок, а про права людини.

Більшість професій навіть  мають назву в чоловічому роді.

Суспільство ще визначається зі своїм ставленням до фемінітивів, але жінки, які борються за рівні права, часто наполягають на їхньому використанні.

В Україні існує перелік із понад 450 професій, які жінкам обіймати заборонено. Причина – важка праця та шкідливі умови. Але жінка повинна мати право самостійно вирішувати, якою сферою діяльності їй займатися, тим більше якщо її професійні якості та фізичні здібності дозволяють їй це робити. Поки що скасувати цей перелік не вдалося. Втім, у військовій сфері вдалося добитися певних зрушень, хоча ще залишається чимало позицій, які жінки в армії обіймати не можуть.

В Україні існує дискримінація щодо жінок в оплаті праці.

Відповідно до даних Державної служби статистики жінки отримують на 36,5% меншу зарплатню, ніж чоловіки при рівних посадах та навичках.

Покладання турботи про дітей та домашньої роботи лише на жінок – теж є ознакою, яку визначають як дискримінацію щодо прав жінок.

Та попри те, що жінка має боротися за права в професійній діяльності, на плечі жінки покладені і інші надзвичайно важливі обов’язки.

Для мене особисто жіноче коло справді близьке, вже понад чотири роки як я познайомилася з  жіночою організацією «Ділові українські жінки», була членкинею цієї організації, зараз ми партнери та друзі. Я зрозуміла, що жіноча енергія, має надзвичайний потенціал, а коли об’єднуються розумні, освічені, сильні жінки – це дає неймовірний результат. Відразу з’являються можливості та інструменти втілювати в життя масштабні проекти , які сприяють розвитку культури, освіти, підтримці дітей та молоді, допомоги людям похилого віку! Та найголовніше, що разом, ми, жінки, здатні дарувати радість і щастя, надихати!

Роль жінки надзвичайно важлива! 

Я мрію про те, що краса, грація, розум, працьовитість української жінки стане візитною карткою нашої країни в світі! Саме наша місія – зробити свій внесок для формування позитивного іміджу України, підняти інвестиційну привабливість, розвинути туристичний потенціал нашої країни!

Шановні колеги, партнери та подруги! Саме наша синергія та об’єднання жіночих бажань, зусиль, талантів здатна змінити нашу країну на краще!

Олена Кириченко- маркетолог, директор рекламної агенції, громадський діяч, фаховий управлінець, кандидат у депутати Київради від партії «Пропозиція»

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia