Олексій Каспрук: Треба жорстко контролювати дотримання санітарних норм, а не блокувати всю економіку регіону

Для боротьби з коронавірусом треба жорстко контролювати дотримання санітарних норм, а не зупиняти всю економіку регіону.

Про це заявив в ефірі «Радіо Свобода» міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

Він підтвердив, що рівень захворюваності в Чернівцях дійсно зріс.

«Навантаження на лікарні вже близьке до критичного. Місць у них дуже мало і вже облдержадміністрація попередила, що чернівчан будуть лікувати в районних медзакладах», — каже Олексій Каспрук.

Водночас він зазначив, що ситуація не така вже й проста і рівень соціальної напруги в місті дуже високий.

«Питання дуже складне. Перед тим, як нас віднести до червоної зони, я попереджав, що це призведе до соціальних протестів. Люди вимагають, щоб жорсткого карантину не було. Вдруге локдаун на 2, 4, 6 тижнів багато підприємців не переживуть. Органи місцевого самоврядування вимушені йти назустріч громадянам. Коли міська рада ухвалила рішення не зупиняти повністю громадський транспорт, під її стінами стояло понад тисячу підприємців, працівників різних індустрій», — розповідає міський голова.

За його інформацією, громадський транспорт зараз працює в режимі спецперевезень.

«Зупинити його повністю просто неможливо. Це спричинить колапс економіки і життя в місті. Але проїзд обмежений і діє тільки для тих людей, які мають спеціальні перепустки або довідки з місця роботи», — говорить Олексій Каспрук.

Він наголосив, що потрібно контролювати виконання санітарних норм і дотримання карантинних заходів, а не блокувати повністю роботу економіки.

«Є потреба жорстко контролювати дотримання санітарних норм, рекомендацій, а не вимагати повного закриття тих чи інших сфер економіки. Люди це просто не витримають. У нас, на жаль, в області жорсткого контролю не було. Були навіть весілля по 300–400 осіб у карантин. ОДА жодного разу не повідомила про покарання того чи іншого закладу. А тепер намагаються покарати всіх підприємців регіону замість порушників», — каже міський голова.

Він підкреслив, в умовах, коли на вулиці протестувати виходять тисячі людей, уряд має переглянути своє рішення щодо карантинних зон і посилити контроль за дотриманням санітарних норм.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia