Олексій Каспрук: Екологічний контроль та адміністрування податків мають бути обов’язково передані на місця

Питання, які можна вирішити на місцях, там і мають вирішуватись. А центральна влада має займатись тими проблемами, які окремим громадам не під силу. Такі речі, як екологічний   контроль, адміністрування податків мають обов’язково  бути передані на місця.

Про це розповів в інтерв’ю міський голова Чернівців, співзасновник партії «Пропозиція» Олексій Каспрук.

«Коли в повітря потрапляють викиди чи в річках стаєбрудна вода, люди ідуть з цими питаннями до місцевої влади. А ми нічого зробити не можемо. У нас в місті гравій з річки машинами вибирають,  в лісі дерева вирубають, а у нас руки зв’язані. Ми на ці процеси не впливаємо. За це відповідає обласна екологічна інспекція, в якої постійно змінюються повноваження», – говорить Олексій Каспрук.

За його словами, штрафна санкція за вибірку гравію на мільйони гривень –  всього 315 гривень з водія машини, якого спіймають.

«От це правильно? Люди нам це закидають, з нас питають, так дайте нам повноваження, щоб ми могли це контролювати», – каже Олексій Каспрук.

Така ж  проблема, на його думку, і  з адмініструванням податків.

«У нас в місті уже не раз була така ситуація, що наші підприємства – місцеві, чернівецькі перереєстровуються в інший регіон, тому що там простіше працювати з податковою. Ви уявляєте, як від цього втрачає бюджет і  місто? Підприємства працюють у нас, а податки платять в інший регіон, де з податковою легше знайти спільну мову», – говорить міський голова Чернівців.

Він додав, що як і з екологічним контролем у місцевого самоврядування немає впливу  на податківців.

«Ми  знаємо, що у деяких наших закладів, в яких іде роздрібна торгівля алкоголем, тютюновими виробами,  пальним є зловживання, а що ми можемо зробити? Ну напишу я звернення, так податківці їх просто в шухляду складуть і все, я для них не керівник. Нам потрібні реальні повноваження.  Від цього ж тільки громада виграє», – наголосив Олексій Каспрук.

На його думку, обиратись на виборах мають і місцеві судді та керівники поліції.

«Міські голови підзвітні людям і роблять те, що краще для своїх міст. Коли так само судді і керівники поліції знатимуть, що їм через певний час іти на вибори, чи стануть вони приймати сумнівні, скандальні рішення? Коли їх призначають з Києва, їм на думку громади начхати, а коли вони звітуватимуть перед людьми, то до своєї роботи ставитимуться значно відповідальніше», – впевнений мер.

За його словами, аби відстояти усі ці питання місцеве самоврядування і об’єдналося в одній політичній силі.

«У всіх громад насправді однакові проблеми і ми розуміємо, що багато з них не можливо вирішити на рівні міського голови і міської ради, та й навіть на рівні області. Вони мають вирішуватися на рівні Парламенту, Кабінету Міністрів, нам дуже потрібно, щоб там були компетентні люди, які вміють і хочуть займатися цими питаннями», – каже Олексій Каспрук.

На його думку, сьогоднішня влада  уже показала, що вона просто не здатна працювати в інтересах громад.

«Нам треба системно змінювати законодавство, щоб громади могли розвиватися краще, якісніше і швидше, усі громади, не тільки ті,  де у «Пропозиції» будуть голови чи депутати, а всі. Ми такий собі «спецпідрозділ» з відновлення і продовження реформи децентралізації. Люди повинні мати право самі визначати як їм жити у своїй громаді і центральна влада має бути помічником, союзником, а не опонентом, як зараз», – наголосив міський голова Чернівців.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia