Олександр Сєнкевич розповів, як посилити протиепідемічні заходи і не знищити бізнес

Замість «карантину вихідного дня» варто посилити протиепідемічні заходи у закладах. Слід уникати гучних вечірок та великих свят у закладах харчування, скоротити кількість місць за одним столом, працювати до 22:00. Спілкування з персоналом повинне проходити в масках, а меню має бути безконтактне. Такі пропозиції направила на розгляд до обласної та державної комісій ТЕБ і НС миколаївська міська влада.

Про це повідомив міський голова Миколаєва, співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич.

«Я проти «карантину вихідного дня». Коронавірус розповсюджується незалежно від часу і місця. А такі жорсткі заходи безпеки значно «вдарять» по  бюджету нашого міста. Нагадаю, що за час жорсткого карантину Миколаїв втратив 100 мільйонів гривень зі своєї доходної частини. Але якщо бюджет міста можна врегулювати – на щось зменшити видатки, десь зекономити, скоротити фінансування програм, то бізнес просто не витримає такого напруження», – зазначив Олександр Сєнкевич.

Він наголосив, що представники готельно-ресторанного бізнесу впевнені, якщо їхні заклади будуть закриті на «карантин вихідного дня», то й сенсу працювати взагалі немає.

«Це не просто закриті заклади харчування – кошти на своє існування втратять тисячі працівників цієї галузі. І це напередодні зими – фінансово найскладнішої пори року», – каже Олександр Сєнкевич.

За його словами, сьогодні місцева влада знаходиться на роздоріжжі між коронавірусом і коронакризою.

«Противитись державним заходам протидії коронавірусу я не можу, адже в них теж є логіка. Навесні уникнути великої кількості захворюваності вдалося саме завдяки жорсткому карантину. Між коронавірусом і коронакризою ми повинні обрати третій шлях – золоту середину, яка задовільнить бажання людей працювати (адекватне здорове бажання) та бажання влади зупинити поголовне розповсюдження COVID-19», – говорить Олександр Сєнкевич.

Олександр Сєнкевич наголосив, що свої пропозиції до впровадження карантинних заходів місцева влада направить до обласної та державної комісій ТЕБ і НС.

«На жаль, так вийшло, що на місця ми отримаємо лише вказівки відносно тих чи інших карантинних заходів. І не маємо ніякого механізму компенсації для тих, хто вимушений згорнути свій бізнес. Немає навіть державної програми «реабілітації» бізнесу, що постраждав від карантинних заходів», – каже Олександр Сєнкевич.

Він висловив сподівання, що центральна влада дослухається до пропозицій місцевого самоврядування.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia