Олександр Сєнкевич: На ці вибори можуть повернутися технології «каруселей»

Безпідставне зняття кандидатів з виборів – це сигнал, що далі може бути гірше, і 25 жовтня на виборах ми побачимо масштабні фальсифікації.

Про це розповів в ефірі «NewsOne» міський голова Миколаєва, співзасновник партії «Пропозиція»  Олександр Сєнкевич.

«Якщо таке відбувається на початку – це дуже поганий сигнал, що далі буде гірше», – каже Олександр Сєнкевич.

Він розповів, що нереєстрація кандидатів і запуск технології «клонів» – це те чим уже ознаменувалась виборча кампанія-2020.

«Ця виборча кампанія не прозоріша за попередню. Інструменти, які застосовує влада, старі – «клони», нереєстрація кандидатів, нереєстрація партійних осередків. Саме тому я сьогодні в Києві. Ми  збиралися під ЦВК через те, що кандидата на посаду міського голови Умані Олександра Цебрія в останній день не зареєстрували», – зазначив Олександр Сєнкевич.

За його словами, причина відмови в реєстрації – безглузда.

«Комісія мотивувала відмову тим, що він в автобіографії зробив помилку. В інших документах він всі відомості вказав, а в автобіографії пропустив. А от двох його повних клонів зареєстрували. Це люди з Кіровоградської області, які змінили напередодні свої імена та прізвища і вони також Цебрії Олександри Володимировичі. Вдумайтесь, «клонів» зареєстрували, а справжнього кандидата – ні. Як це виглядає? В кращих традиціях попередньої влади», – говорить міський голова Миколаєва.

На його думку, ЦВК спокійно може виправити ситуацію, якщо на те буде політична воля.

«Цю ситуацію, як і інші по країні, можна виправити не доходячи до суду. ЦВК може, коли є підтвердження, що дії комісій незаконні або направлені на дискредитацію кандидата, змінити склад комісії, переголосувати, внести корективи. Інакше, це маленький сигнал до того, що в майбутньому – 25 жовтня все буде набагато гірше», – каже Олександр Сєнкевич. 

Він підкреслив, що у комісій достатньо інструментів для фальсифікації виборів.

«У бюлетенях важко розібратися як їх заповнити і  думаю, що це стане плацдармом для фальсифікацій у комісіях. Визнавати дійсними чи недійсними бюлетені буде комісія. А, наприклад, у нас в області представники нашої партії в комісії не потрапили. Думаю, підрахунок голосів може бути не як завжди там до 12 ночі, а розтягнутись на кілька днів, коли будуть перераховувати ці бюлетені і виявляти чи це зіпсований бюлетень чи ні», – говорить Олександр Сєнкевич.

Також міський голова Миколаєва каже, що можуть бути задіяні технології «каруселей».

«Думаю, будуть діяти старі схеми і додадуться «каруселі», яких, пам’ятаєте, за часів Януковича намагалися позбутися. Сьогодні, коли за договором про найм житла можна змінити місце голосування. Фактично можна бути прописаним у Києві, а приїхати проголосувати в Миколаїв. Маючи доступ до зміни такої інформації, можна робити такі «каруселі» по всій країні», – вважає Олександр Сєнкевич.

Він підкреслив, що влада намагатиметься утримати свої позиції за будь-яку ціну.

«Ви самі бачите соціологію і те, що рівень довіри до органів місцевого самоврядування зростає, а до центральної влади стрімко падає. Тому всі інструменти направлені на те, щоб не допустити лідерів громадської думки до виборів. Але це матиме зворотній ефект», – говорить міський голова Миколаєва.

Нагадаємо, 28 вересня під ЦВК та Офісом Президента відбулись акції протесту «Право на вибір» через зловживання членами виборчих дільниць. Одного з лідерів «Пропозиції» – мера Умані Олександра Цебрія ТВК зняла з виборів з порушенням усіх норм законодавства. При цьому комісія зареєструвала одразу двох «клонів» міського голови.

Протестувальники звернулись до ЦВК та Президента з вимогами не допустити фальсифікації результатів виборів.

У мітингу взяли участь мери обласних центрів – Житомира, Миколаєва, Чернівців, Кропивницького та кандидати в депутати і на міських голів з усіх регіонів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia