Олександр Сєнкевич: Локальний карантин значно ефективніший «карантину вихідного дня»

У коронавірусу немає вихідних днів. Замість недієвого «карантину вихідного дня» варто зосередити увагу на дотриманні протиепідемічних заходів – маскового режиму та дезінфекції в місцях, відвідування яких люди не можуть уникнути, передусім у транспорті.
Про це заявив під час прямого ефіру на своїй сторінці в ФБ міський голова Миколаєва, співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич.
«Я не бачу сенсу існування «карантину вихідного дня». Немає такого, що місто засипає, а вірус прокидається. У коронавірусу немає вихідних», – зазначив Олександр Сєнкевич.
На його думку, варто було б посилити контроль над виконанням карантинних умов у громадських місцях.
«Ми не можемо обмежувати права людей, які готові ризикувати і йти в ресторани, ми маємо контролювати ті місця, куди люди ідуть за необхідності – транспорт, місця масових скупчень людей. Там треба перевіряти дотримання маскового режиму, регулярність дезінфекції», – каже Олександр Сєнкевич.
Згідно з його даними, трафік у громадському транспорті на вихідних не зменшується.
«Ми фіксуємо, що трафік людей у транспорті на вихідні не менше ніж у будні. Навіщо тоді закривати заклади, які отримують копійки на виживання у вихідні? Ми направили звернення до центральної влади зі своїми пропозиціями, на жаль, Верховна Рада це не підтримала і «карантин вихідного дня» залишили», – говорить Олександр Сєнкевич.
Він наголосив, що значно кращий ефект дає локальний карантин, коли закриваються окремі групи в школах, дитячих садочках чи інших закладах, де є випадки захворювання.
«У дитячих садках з 800 груп, ми закривали локально на карантин 8, це 1%. 1-4 класи у нас теж уже йшли на локальний карантин. І кількість закритих класів теж не велика», – говорить він.
За його словами, повне закриття дитячих садочків та шкіл мало б значно більше негативних наслідків для суспільства, ніж локальне.
«Якість онлайн освіти для дітей не виправдовує очікувань. Я захищав курсову в КПІ по дистанційному навчанню, але одна справа студент, який хоче здобути знання і стати на ринок праці, а інша – учні, яких тягнуть за вуха батьки і школа. Більше того, якісні гаджети доступні далеко не всім батькам. Діти навпаки радіють карантину, але це може закінчитись втраченим поколінням. Нам треба розуміти, що коронавірус не зникне в один момент, треба вчитися з ним жити», – говорить Олександр Сєнкевич.
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia