Олександр Сєнкевич: кафе і ресторани мають працювати, але за умови дотримання кількості людей на квадратний метр

На місцевому рівні потрібно дати можливість штрафувати за порушення маскового режиму.

Про це заявив в інтерв’ю РБК міський голова Миколаєва,  співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич.

За його словами, потрібно ретельніше контролювати дотримання маскового режиму в транспорті.

«З маскою справа така ж, як із порушенням швидкості: питання не тільки в твоїй безпеці, а й у безпеці інших. І оскільки ти живеш у соціумі, то повинен дотримуватися правил цього соціуму. Неносіння маски в маршрутці – це злочин? Так. Замкнутий простір, люди дихають один на одного – ідеальне середовище для зараження. Поліція повинна зайти в маршрутку, оштрафувати всіх за загрозу громадському здоров’ю і все», – каже Олександр Сєнкевич.

За його словами, хворобі простіше запобігти, ніж з нею боротися.

«Хоча є “ковідні пакети” від Національної служби здоров’я, з певною кількістю препаратів, але їх все одно не вистачає, щоб повноцінно лікуватися, потрібні імуномодулятори, потрібно те, що відновлює організм після антибіотиків, за це треба платити гроші. Якщо тобі шкода витратити декілька гривень за маску і три секунди, щоб її одягнути, то завтра будеш платити десятки тисяч за лікування. Чисто економічний розрахунок», – каже Олександр Сєнкевич.

Він підкреслив, що  заради здоров’я людей Миколаїв відмовився від святкування дня міста попри те, що це було відверто не вигідно.

«Я був, мабуть, першим міським головою, який скасував святкування дня міста. Планували зібрати близько вісімдесяти тисяч людей, або навіть ста, повинні були приїхати Монатік, “Бумбокс”, ми проплатили концерт. Але за фактом все було перенесено на невизначений термін. А політичний профіт від проведення дня міста був би дуже великий – це повинно було бути 12 вересня, виборча кампанія повним ходом. Але ми пішли на те, щоб скасувати всі заходи з проведення дня міста. Ось це реальний захід», – говорить міський голова Миколаєва.

На його думку, карантин має бути помірним, аби в одному місці знаходилася мінімальна кількість людей.

«Щодо кафе і ресторанів – вони можуть працювати, але за умови дотримання кількості людей на квадратний метр. Навесні був локдаун, багато людей сильно постраждали, у ресторанній сфері та сфері обслуговування. Де вони брали гроші? В ломбардах, брали мікрокредити. Сьогодні все це потрібно віддавати. А тепер їм знову говорять: все, ми вас знову закриваємо. Що робити людям?», – говорить Олександр Сєнкевич.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia