Олександр Цебрій: Сутички в Умані – це результат бездіяльності центральної влади

У ситуації, що виникла в Умані із сутичками між, імовірно, паломниками і місцевими жителями, винна центральна влада. Якби держава Україна ухвалила рішення про обмеження в’їзду іноземців із червоної зони завчасно, як про це просила громада міста, нічого подібного не сталося б.

Про це повідомив в ефірі телеканалу «Україна 24» міський голова Умані Олександр Цебрій.

«Інциденту, який відбувся сьогодні вночі, повинні дати правову оцінку правоохоронні органи. Я зустрічався з керівником нашої поліції і знаю, що вони порушили відповідну кримінальну справу. А стосовно ситуації, яка склалася – це результат бездіяльності центральної влади, до якої я звертався впродовж останніх півроку», – говорить Олександр Цебрій.

Він підкреслив, що, згідно з результатами соцопитування, проведеного в мережі Facebook, 94% уманчан категорично проти традиційного святкування Рош га-Шана і візиту до міста туристів із червоної зони.

«І я теж проти. Пам’ятаю, як ми святкували Великдень, коли і Президент, і я звертались до громади і закликали бути вдома, дивитись богослужіння онлайн із Богом у серці. Переконаний, що відзначення Рош га-Шана теж мало відбутись у такий спосіб. Але держава затягнула з розв’язанням цього питання», – говорить міський голова.

Олексій Цебрій повідомив, що рішення про заборону в’їзду іноземців в Україну ухвалили всього за два тижні до святкування, коли багато паломників уже прибули до нас.

«Якби держава взяла на себе відповідальність і ще два місяці тому були прозорі правила та відповідні рішення, керуючись хоча б тим, що держава Ізраїль категорично проти традиційного святкування Рош га-Шана, і Україна повідомила, що ми не будемо пускати іноземців із червоної зони в місто Умань, то не було би паломників, які заїхали на територію нашої держави, і не було б таких ситуацій», – каже міський голова Умані.

За його словами, у міської влади досі немає на руках документів, відповідно до яких вона може контролювати іноземців, які прибувають до Умані.

«Засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС було вчора, і, якщо вірити ЗМІ, нам збільшили повноваження. Ми тепер маємо право, наскільки мені відомо, моніторити ситуацію, створювати відповідні групи, щоб перевіряти іноземних громадян, які перебувають на території міста. Але я ще не бачив цього документу», – говорить Олександр Цебрій.

Він наголосив, що паломники, які вже прибули в Україну, мають обов’язково бути протестовані на наявність чи відсутність COVID-19.

«За вчорашній день у нас +6 хворих, у нас такого спалаху ще не було. В Уманській міській лікарні в інфекційному відділенні лише 14 ліжок, вони повністю заповнені, і ще 2-х ліжок бракує. А це ще не було масового заїзду паломників. Я молю Бога, щоб не відбулося спалаху коронавірусу. Людей, які заїхали, потрібно, мінімум, протестувати на відсутність COVID-19, щоб не наражати на небезпеку 100-тисячне місто», – каже міський голова Умані.

Нагадаємо, міський голова Умані Олександр Цебрій понад два місяці оббивав кабінети чиновників щодо ухвалення рішення про заборону паломництва в умовах епідемії COVID-19. Отримавши негативну відповідь від Кабміну, він звернувся до Президента, щоб донести до нього інформацію про загрози проведення масових релігійних заходів. Олександр Цебрій прочекав на зустріч із Володимиром Зеленським під його офісом більше ніж добу і навіть провів ніч у наметі. Глава держави так і не знайшов часу зустрітися з ним.

Та завдяки широкому розголосу проблеми Кабмін все ж таки дослухався до позиції місцевого самоврядування.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia