Не відмовлятися від призову до формування умов для контрактної армії і зміни систем резерву та запасу – дніпропетровський пропозиціонер Павло Хазан

В умовах агресії з боку Росії наша країна не може собі дозволити зовсім відмовитися від призову. Втім поступове збільшення кількості «контрактників» є безальтернативним, якщо Україна хоче мати ефективне та професійне військо. Таку думку під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему реформування української армії висловив ветеран АТО, депутат Дніпропетровської обласної ради від партії «Пропозиція» Павло Хазан.

На думку пропозиціонера, для формування високопрофесійного війська необхідне достатнє фінансове та ресурсне забезпечення:

«Оскільки зараз іде війна, обов’язковий призов необхідний. На сьогодні люди, які призиваються, не йдуть служити до операції об’єднаних сил, вони служать поза межами цієї операції. Але це надає можливість оптимізувати запас і резерв, тримати армію в більш боєздатному стані. Однак бенефіти, які отримує людина, яка служить, вони насправді дуже маленькі у порівнянні з тими, які можна заробити в цивільному житті».

При цьому держава має переглянути програму підготовки солдатів, а також суттєво вдосконалити систему служби в резерві та запасі.

«По-перше, треба серйозно переглянути програму призовної служби, тому що вона дійсно має підсилювати армію, а не просто витрачати державні ресурси на те, що солдат піде служити в армію. По-друге, система служби військовослужбовців в резерві і система знаходження військовослужбовців в запасі теж має бути дуже і дуже суттєво удосконалена. За приклад можна брати Ізраіль, де майже всі офіцери армії перебувають в резервному стані. І таким чином вони добиваються високої боєготовності своєї армії», – озвучив свої пропозиції Павло Хазан.

Докладніший матеріал із засідання ПРОпозиціонери Клубу читайте за посиланням:

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia