Не треба стимулювати вивчення мови країни-агресора, умови для розвитку російської в Україні і так є – депутат-пропозиціонер Дніпровської облради Павло Хазан

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської облради, фракція ПП “Пропозиція”

На думку депутата Дніпровської обласної ради від «Пропозиції» Павла Хазана, українцям не слід йти на поводу у тих політиків, які плетуть політичні спекуляції довкола так званого «мовного питання». Треба всім разом думати над тим, як популяризувати українську і водночас розвивати мультилінгвізм в суспільстві. Про це він сказав під час дискусії ПРОпозиціонери Клубу, присвяченій цій темі.

«Зважаючи на те, що ми зараз знаходимося в стані війни, маємо тверезо розуміти, що російська – то є мова країни-агресора. Це не значить, що ми не повинні її вивчати – навпаки. Мій дід, приміром, який воював в Другій світовій війні, досить добре знав німецьку. Але витрачати державні ресурси для підтримки російської мови не потрібно. Умови для її розвитку в Україні і так є. Ми маємо працювати над тим, щоб популяризувати державну мову всередині країни. Приміром, на мій погляд, Україна має домовитися з іноземними виробниками продукції, орієнтованої на експорт, обов’язково  перекладати українською інструкції для різних гаджетів, робити клавіатури для комп’ютерів з українською розкладкою, українські інтерфейси для різних програм і так далі», – висловив свою пропозицію політик-пропозиціонер.

Він також зауважив, що Україна, яка обрала для себе європейський вектор розвитку, має всіляко сприяти вивченню в нашій країні мов Європейського Союзу. Зрештою, це зумовлено, не лише політичними, а й економічними перспективами.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia