Не можна допустити руйнування місцевого самоврядування – пропозиціонер Геннадій Корбан

Геннадій Корбан, голова Штабу оборони Дніпра, керівник Громадської ради Дніпра

Візіонер партії «Пропозиція» Геннадій Корбан прокоментував події довкола відсторонення міського голови Чернігова в контексті подальшого впровадження реформи децентралізації в умовах воєнного часу.

Голова Громадської ради Дніпра Геннадій Корбан, як і партія «Пропозиція», довго і послідовно обстоює ідеї розвитку місцевого самоврядування, побудови держави «знизу догори». Соціологія показує, що українці і під час війни підтримують реформу децентралізації та вважають її ефективною для опору ворогові. Зрозуміло, що у воєнний час у прифронтових містах керувати, напевно, мають військові. Але зовсім недавно міська військова адміністрація впроваджена в Чернігові. І зробили це після усунення мера, що стало певним дзвіночком до згортання децентралізації, вважає пропозиціонер.  

“Я вважаю, що це, безперечно, певною мірою наступ на місцеву владу з боку центральної. Перший і найважчий рік війни, кривавий період, коли все лягло на плечі місцевої влади. І саме вона зорієнтувалася і робила все для того, щоб допомогти військовим, людям, волонтерам, для того, щоб захистити міста, захистити свої громади тощо. І вони впоралися, я вважаю, краще, ніж будь-хто.

Тому те, що сталося у Чернігові – це, безумовно, наступ на права місцевого самоврядування. Це руйнація місцевого самоврядування. Я погоджуюсь з тим, що військові повинні керувати, для цього створено військові адміністрації в областях. Загалом військовій адміністрації підкоряються всі – і мери міст, і місцева влада. Але навіщо руйнувати місцеве самоврядування? Навіщо передавати одній людині повноваження мера, ради, виконкому? При чому, людині, котра явно не знає, що таке місцева влада, і не знає, як це працює? Тому це просто призведе до колапсу і руйнування. І насамперед погіршення життя звичайних людей. Я вважаю, що це є помилка центральної влади. Європейські посли, Асоціація міст мають звернути увагу на те, що відбувається у Чернігові, і не допустити руйнування місцевого самоврядування центральною владою

Нагадаємо, рішення про відсторонення мера Чернігова Владислава Атрошенка набуло чинності 1 лютого. На думку суду, міський очільник є винуватим в корупції, бо надав дружині службову машину для виїзду за кордон, а потім сам доручив водієві повернути автомобіль.

За версією самого Атрошенка, конфлікт зародився ще до війни. Першопричина цього в тому, що він нібито відмовився очолити політичний процес на місцевих виборах у жовтні 2020 року під прапорами партії “Слуга народу”.

Проти відсторонення Владислава Атрошенка виступила Асоціація міст України, заявивши, що подібна практика є утисками місцевого самоврядування та порушенням демократичних прав громадян. Про те, що в Офісі президента погрожують міським головам створенням військових адміністрацій, повідомляв і мер Дніпра та співзасновник партії «Пропозиція» Борис Філатов.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia