Наталія Юсупова: Салюти в Києві необхідно заборонити законодавчо

Салюти, які постійно проводяться у Києві, не лише завдають дискомфорту мешканцям столиці, але й провокують посилення посттравматичних синдромів у солдат та людей, які пережили обстріли. І хоча рішенням Київради використання феєрверків та інших піротехнічних виробів до закінчення війни на Сході України заборонено, у місті їх активно продовжують запускати.

«У центрі Києва був салют, стріляли хвилин п’ять. Військовий гостпіталь знаходиться у центрі столиці, де лежать поранені бійці. Вам розповісти, як діють залпи на контужених?! Поруч декілька лікарень, де лікують хворих на COVID та інших пацієнтів. У реанімаціях багато важких хворих, зокрема дітей. Як взагалі таке можливо, тим паче, що за законом салюти заборонені?!», – обурюється на своїй сторінці у мережі  Facebook кандидат у депутати Київради від партії «Пропозиція», відомий волонтер Наталія Юсупова.

У МВС причину нереагування на канонади феєрверків пояснюють проблемами законодавства, яке не передбачає відповідальності осіб за невиконання рішень місцевої влади: «Рішення про заборону піротехніки приймають міські чи сільські ради, кожна окремо. Наприклад,  Київрада заборонила у Києві використання піротехніки до закінчення ООС. Однак, відповідні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу про адмінпорушення щодо відповідальності за запуск салютів не вносилися. Відповідно до Адміністративного кодексу, поліція лише слідкує за тим, щоб піротехніка продавалась із сертифікатами якості», — зазначається в повідомленні прес-служби МВС.

«Ми маємо розуміти, що за сотні кілометрів від нас йде війна. Лише, згідно з відкритими даними, у Києві зареєстровано 152,1 тис. переселенців та понад 25 тис. осіб, що отримали статус учасника бойових дій. І всі вони знають що таке війна не з розмов, вони самі  пережили і обстріли, і вибухи! А сьогодні кожен залп цих канонад – це ще один удар по їхньому здоров’ю. Тим паче, що за усі роки війни влада навіть не спромоглася забезпечити їм професійну психологічну реабілітацію, умов для надання якої на сьогодні не створено навіть у Києві», – пояснює Наталія Юсупова.

Кандидат у депутати Київради від партії «Пропозиція» наполягає на необхідності винайдення правових механізмів, щоб забезпечити виконання рішень міської ради та посилити відповідальність порушників за запуски феєрверків, салютів та інших піротехнічних засобів у межах міста.

«Це абсолютний колапс, коли місто не може захистити власних мешканців! Рішення приймаються на рівні місцевих рад, і, за чинним законодавством, ми не маємо можливості навіть забезпечити їх виконання. В результаті – страждають люди, які й без того пережили всі жахіття війни!

Ми наполягаємо на усуненні законодавчого дуалізму і на тому, що поліція повинна жорстко унеможливлювати спроби запуску будь-яких засобів піротехніки, щонайменше до закінчення війни. Необхідно вводити величезні штрафи і за запуск піротехніки, і за її продаж. Забезпечити повний контроль реалізації усіх піротехнічних виробів і обмежити їх доступність. Також необхідно переглянути функції поліції в частині виконання рішень місцевих рад. І той факт, що сьогодні поліція не в змозі забезпечити порядок у місті і спокійне життя його мешканцям, говорить лише про одне – місту потрібна муніципальна поліція, яка матиме відповідні повноваження і працюватиме в інтересах його мешканців», – говорить Наталія Юсупова.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia