Нам треба не переглядати історію Афганської війни, а шанувати афганців, які захищають Україну, і дбати про армію – дніпровська пропозиціонерка Юлія Дмитрова

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соціполітики Дніпровської міськради, активістка партії «Пропозиція»

15 лютого в Україні відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В цей день в 1989 року були виведені останні радянські військові підрозділи з Афганістану. Із започаткування свята у 2004 році пройшло багато часу. Українці дізналися, що таке бойові дії не десь за кордоном, а безпосередньо на території власної країни. Про це говорили й на черговому онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу.

Працюючи на посаді заступниці директора департаменту соціполітики Дніпровської міськради Юлії Дмитровій доводиться постійно спілкуватися як з учасниками АТО чи ООС, так і з ветеранами Афганістану. Каже, дуже неприємно бачити, коли наші військові на спільних заходах часом демонструють воїнам-інтернаціоналістам певну неприязнь. Мовляв, ті були загарбниками.

«Але слід розуміти, що афганці були комбатантами, їх захищає Женевська конвенція. На час війни в Афганістані вони були військовослужбовцями СРСР, знаходились під присягою і  виконували свою місію в складі військових підрозділів Збройних Сил тієї країни. А з початком україно-російської війни саме вони, маючи досвід і бойовий вишкіл, теж пішли на фронт. Тож нам треба не переглядати історію, а шанувати афганців, які захищають Україну. Окрім того, ми маємо дбати про власну армію, на яку б рівнялися інші країни. І тоді ми зможемо говорити про активну участь у миротворчих місіях за кордоном. Але в умовах низької матеріальної мотивації українські військові після проходження служби на Сході України воліють їхати на службу за кордон за пристойною оплатою праці від ООН. Влада має переламати цю ситуацію – ми маємо дбати насамперед про власну безпеку. Саме тому партія “Пропозиція” підримує всі ініціативи Президента Зеленського, пов’язані зі зростанням заробітних плат наших військових, вирішення їхніх соціальних проблем», – наголосила Юлія Дмитрова.  

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia